کلاهبرداری از 80 شهروند شیرازی با فیش های جعلی

به گزارش خبرگزاری فارس، سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتای استان گفت: در پی مراجعه مردی 40 ساله به پلیس فتای استان تهران و اعلام اینکه پس از ثبت آگهی فروش گوشی تلفن همراه به ارزش 300 میلیون ریال در یکی از آگهی ها، به پلیس فتا مراجعه کرد. – سایت های oriented فردی با من تماس گرفت و پس از موافقت و مراجعه به درب منزل، یک رسید بانکی خرید و ارائه کرد و پس از چند ساعت متوجه شدم که پول واریز نشده و فیش جعلی است که در دستور کار قرار گرفت. افسران سایبری برای تحقیق

وی بیان کرد: ماموران پلیس فتا با آغاز تحقیقات تخصصی موفق شدند با اقدامات فنی متهم را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در شهرستان مرودشت دستگیر و به پلیس فتا تحویل داده شوند.

رئیس پلیس فتا استان افزود: متهم با مشاهده مدارک و مدارک پلیس به جرم خود اعتراف کرد و برای ناشناس ماندن از سیم کارت هایی با هویت جعلی استفاده کرد.

سرهنگ “سلیمانی” با بیان اینکه متهم با استفاده از این روش از 80 نفر دیگر مبلغ 5 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است، گفت: شهروندان برای انجام عملیات بانکی همواره حساب بانکی خود را برای دریافت پیامک از بانک مربوطه فعال کنند. مورد نظر را ارائه دهید.

این افسر سایبری به شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir (بخش گزارشات مردمی) و یا با شماره تلفن 096380 به کارشناسان اطلاع دهند.

  دانشمندان 100 مگابیت بر ثانیه اینترنت دریافت می کنند

دیدگاهتان را بنویسید