کاهش اینترنت ثابت ایران در رتبه بندی جهانی

به گزارش شفقنا از مهر، آخرین گزارش وب سایت اسپیدتست نشان می دهد که میانگین سرعت جهانی اینترنت موبایل در ژوئن ۲۰۲۲، ۳۱.۰۱ مگابیت بر ثانیه و متوسط ​​سرعت جهانی اینترنت ثابت ۶۶.۲۵ مگابیت بر ثانیه بوده است. این در حالی است که در ماه می میانگین سرعت اینترنت موبایل جهان 30.37 و متوسط ​​سرعت اینترنت ثابت دنیا 64.70 مگابیت بر ثانیه بوده است.

کاهش اینترنت ثابت ایران در رتبه بندی جهانی

سرعت اینترنت ثابت در ایران 4 پله کاهش یافته است

بر اساس این گزارش، متوسط ​​سرعت اینترنت موبایل ایران در ششمین ماه سال 2022، 27.17 مگابیت بر ثانیه و میانگین سرعت این شاخص 39.51 مگابیت بر ثانیه بوده است. بر اساس آمار ذکر شده، در رده بندی کشورهایی که بالاترین میانگین سرعت اینترنت موبایل را دارند، ایران نسبت به ماه قبل یک پله سقوط کرده و در رتبه 72 قرار گرفته است.

کاهش اینترنت ثابت ایران در رتبه بندی جهانی

از سوی دیگر، متوسط ​​سرعت اینترنت ثابت ایران در ژوئن 2022 برابر با 10.23 مگابیت بر ثانیه است و جایگاه ایران در فهرست 145 کشورهای دارای بالاترین میانگین سرعت اینترنت ثابت، 4 پله سقوط کرده است. این در حالی است که میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران در ژوئن 22.91 مگابیت بر ثانیه بوده است.

افزایش 6 پله ای سرعت اینترنت موبایل در بلغارستان

در رتبه بندی کشورهایی که بالاترین میانگین سرعت اینترنت موبایل را دارند، همانند ماه گذشته، نروژ و امارات متحده عربی به ترتیب در رتبه های اول و دوم قرار دارند. متوسط ​​سرعت اینترنت در این کشورها به ترتیب 126.96 و 120.37 مگابیت بر ثانیه است.

در رتبه سوم این فهرست، بلغارستان با رشد 6 رتبه ای و متوسط ​​سرعت اینترنت 110.61 مگابیت بر ثانیه قرار دارد. کره جنوبی با سرعت اینترنت موبایل 107.43 مگابیت بر ثانیه در رتبه چهارم قرار دارد. موقعیت این کشور از ماه می تغییر نکرده است.

  نکو; فولاد یا تراکتور؟

کاهش اینترنت ثابت ایران در رتبه بندی جهانی

قطر در این رده بندی 2 پله سقوط کرده و در رده پنجم قرار دارد. متوسط ​​سرعت اینترنت موبایل در این کشور 104.82 مگابیت بر ثانیه است. هلند با سرعت 102.06 مگابیت بر ثانیه در جایگاه ششم قرار دارد که جایگاه این کشور نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است.

کویت (101.46 مگابیت در ثانیه)، دانمارک (100.25 مگابیت در ثانیه) و عربستان سعودی (99.16 مگابیت در ثانیه) به ترتیب در رتبه های هفتم، هشتم و نهم قرار گرفتند. جایگاه کویت در این رده بندی نسبت به ماه قبل ۲ پله سقوط کرده است و دانمارک و عربستان هر کدام یک پله سقوط کرده اند.

چین با میانگین سرعت اینترنت موبایل 98.13 مگابیت در ثانیه در رتبه دهم این لیست قرار دارد. موقعیت این کشور نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است.

شیلی دارای سریع ترین اینترنت ثابت در جهان است

در رده بندی کشورهای دارای بالاترین میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان در ماه ژوئن، شیلی در رتبه اول قرار دارد. میانگین سرعت اینترنت ثابت در این کشور 213.73 مگابیت بر ثانیه است و جایگاه آن از اردیبهشت ماه یک پله افزایش یافته است.

در رتبه دوم این فهرست، سنگاپور با میانگین سرعت اینترنت 203.61 مگابیت بر ثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه گذشته یک پله سقوط کرده است.

کاهش اینترنت ثابت ایران در رتبه بندی جهانی

همچنین چین با متوسط ​​سرعت اینترنت ثابت 188.03 مگابیت بر ثانیه و تایلند با میانگین سرعت 187.03 مگابیت بر ثانیه در رتبه چهارم قرار گرفتند. اگرچه در رتبه بندی از ژوئن، جایگاه چین یک پله صعود کرده است، اما تایلند یک پله سقوط کرده است.

  لغو یارانه ها با دقت انجام نشده است/ به همه معترضان یارانه پرداخت می شود.

هنگ کنگ (175.93 مگابیت در ثانیه)، دانمارک (161.93 مگابیت در ثانیه)، ماکائو (158.51 مگابیت در ثانیه) به ترتیب در رده های پنجم، ششم و هفتم قرار دارند. جایگاه این کشورها در رتبه بندی نسبت به ماه می بدون تغییر است. خوب.

آمریکا (153.80 مگابیت بر ثانیه) و ژاپن (134.47 مگابیت بر ثانیه) به ترتیب در رده های هشتم و نهم قرار دارند و جایگاه آنها نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است.

در رتبه دهم این فهرست اسپانیا با میانگین سرعت 131.49 مگابیت بر ثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به لیست ماه می یک پله ارتقا یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید