پیش بینی بهره مندی بیش از 81 هزار نفر از آب پایدار در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل آبفا هرمزگان در جلسه بررسی روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی پروژه های آبرسانی استان هرمزگان با بیان اینکه آبرسانی به مناطق مختلف هرمزگان به سرعت در حال اجرا است، گفت: افزود: یکی از پروژه های مهم و تاثیرگذار در هرمزگان که جمعیت زیادی را به سمت تامین آب پایدار سوق می دهد، طرح جهاد آبرسانی است که به عنوان یک طرح محرومیت زدایی با مشارکت نیروی دریایی سپاه در هرمزگان آغاز شد و به مرحله اجرا در خواهد آمد. نتیجه گیری مطلوب در آینده

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح 81 هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند می شوند، افزود: وزارت نیرو 11 میلیارد و 400 میلیون ریال وام اعطا کرده که تاکنون 883 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

حمزه پور ادامه داد: در این راستا آبرسانی به 17 مجتمع و سه روستای مجزا در نظر گرفته شده و در مجموع 67 روستا از نعمت آب شرب پایدار بهره مند می شوند.

بیشتر بخوانید:

30 درصد شبکه های آبرسانی هرمزگان ارتقا می یابد/ آبرسانی به 40 درصد هرمزگان با دستگاه های نرم کننده

به گفته وی، در راستای تامین نیاز آبی روستاها، در این مرحله بخشی از جمعیت روستاهای بندرلنگ، بستک، خمر، رودان، میناب، قشم، جاسک، رودان و سیریک از آب آشامیدنی پایدار برخوردار خواهند شد. در قالب جهاد آبرسانی که امیدواریم برای تکمیل آن، مردم این مناطق به آب پایدار دست یابند.

مدیر عامل آب و فاضلاب هرمزگان با قدردانی از حساسیت ویژه استاندار هرمزگان نسبت به پروژه های آبرسانی افزود: در اجرای طرح جهاد آبفای با حضور استاندار روند پیشرفت پروژه ها بررسی می شود. و موانع پیش رو برطرف خواهند شد.

  استقلال با لباس قهرمان آبی! ژست آبی قهرمانی

دیدگاهتان را بنویسید