پیش بینی افزایش سرعت باد در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، زهرا عنایتی کارشناس مرکز هواشناسی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: پدیده غالب در استان خراسان رضوی افزایش سرعت است. وزش باد اوایل هفته آینده خواهد بود.

عنایتی در ادامه به این خبر افزود: این حادثه در مناطق وزش باد استان همراه با گرد و خاک و کاهش دید رخ داد. کیفیت هوا و احتمال خسارت پیش بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی نیز تصریح کرد: همچنین بر اساس تحلیل نقشه ها و مدل های هواشناسی، هوای گرم تا روز شنبه هفته آینده در این استان ادامه دارد و پس از آن کمی تشدید می شود. گرمای هوا کاهش می یابد

وی افزود: طی شبانه روز گذشته کوچان با کمینه دمای 15 درجه و سرخس با بیشینه دمای 42 درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی بودند و در این مدت بیشترین سرعت وزش باد از سمت سبزوار ثبت شد. با سرعت 68 کیلومتر در ساعت رسید.

عنایتی یادآور شد: درجه حرارت شهر مشهد طی 24 ساعت گذشته بین 23 تا 39 درجه سانتیگراد در نوسان بوده که پیش بینی می شود در گرم ترین ساعت دمای هوا 38 درجه باشد که نسبت به روز گذشته یک درجه کاهش و در خنک ترین ساعت 23 درجه افزایش داشته باشد. به روز قبل صفر است

  شروع ثبت نام در آزمون استخدام کادر آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید