وزیر اسرائیل: حضور خبرنگار ما در مکه یک اقدام احمقانه بود

1 71 خبر عجیب

شفنا- یکی از وزیران کابینه رژیم صهیونیستی حضور روزنامه نگار اسرائیلی در عربستان در مراسم حج را اقدامی احمقانه توصیف کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، جیل تاماری گزارشگر تلویزیون اسرائیل با انتشار ویدئویی از مکه اعلام کرد که در مراسم حج در این کشور حضور داشته است. تماری از بازدید خود از اماکن مقدس فیلمبرداری کرد و در خیابان های عربستان به زبان عبری صحبت کرد و اعلام کرد که مجوزهای امنیتی لازم را از عربستان دریافت کرده است و آزاد است به هر کجا که می خواهد وارد شود.

در همین حال اسوی فریج وزیر همکاری های منطقه ای اسرائیل که یک عرب است به شبکه تلویزیونی کان گفت: متاسفم و باید بگویم که این کار و افتخار به آن احمقانه بود.

فریج گفت، این گزارش تلاش‌های ایالات متحده برای سوق دادن تدریجی اسرائیل و عربستان سعودی به سمت روابط عادی‌تر، مشابه توافق‌های دیپلماتیک 2020 با امارات متحده عربی و بحرین را تضعیف می‌کند.

پس از افشای حضور این روزنامه نگار اسرائیلی در مکه، هشتگ هایی در محکومیت این اقدام در عربستان و جهان عرب رواج یافت.

لازم به ذکر است که عربستان سعودی رسماً با اسرائیل رابطه ندارد، اما در سال های اخیر به ویژه از زمانی که بن سلمان در هرم قدرت تصدی این پست را بر عهده گرفت، تلاش های ریاض برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی قوت گرفته است. هفته گذشته و با سفر بایدن به ریاض، برای اولین بار به پروازهای اسرائیلی اجازه عبور از حریم هوایی عربستان داده شد.

  تظاهرات جلیقه زردها در پاریس

گزارش اصلی رویترز را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید