واگذاری توسعه استاندارد «شیر بز خام» به استان خوزستان

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، علی داودی با اعلام این خبر اظهار داشت: در کمیته برنامه ریزی غذایی و کشاورزی، تدوین استاندارد شیر خام بز به استان خوزستان سپرده شده است.

وی افزود: از جمله لبنیات که ارزش بسیار بالایی دارد شیر بز است که به راحتی می تواند سیستم تولید آنتی اکسیدان بدن را تحریک کرده و مواد زائدی که در اثر فعالیت شیمیایی در بدن تولید می شود را دفع کند.

مدیر کل استاندارد خوزستان ادامه داد: این شیر در درمان بیماری های عصبی مانند اسکیزوفرنی نیز بسیار موثر است و میزان چربی و پروتئین موجود در آن زیاد است و این شیر از نظر تغذیه ای به شیر مادر نزدیک است.

داوودی ادامه داد: اگرچه دسترسی به این شیر نمونه به صورت محلی و پاستوریزه محدود است، اما به دلیل خواص و ویژگی های منحصر به فرد این محصول، برخی کشورها سعی کرده اند علاوه بر عرضه داخلی و پاستوریزه، این شیر نمونه را به صورت خشک نیز به فروش برسانند. پیشنهادات در مراکز خرید

استاندارد شیر گاومیش نیز امسال به شرکت پگاه خوزستان اعطا شد تا برای اولین بار در کشور بتوانند از این دام ها بر اساس اصول استاندارد شیر تولید کنند. با توجه به اینکه خوزستان در استاندارد شیر گاومیش در کشور موفقیت هایی کسب کرده بود، توسعه استاندارد شیر بز به خوزستان تهران سپرده شد.

  این آژانس آماده از سرگیری فعالیت های اصلی خود در ایران است

دیدگاهتان را بنویسید