واکنش الکاظمی به حمله ترکیه: ما حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می داریم

62324285 خبر عجیب

شفقنا- نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز (چهارشنبه) در خصوص حمله اخیر ترکیه اظهار نظر شدیدی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای ترکیه بار دیگر حاکمیت عراق و جان و امنیت عراقی ها را هدف قرار داده اند. شهروندان با حملات توپخانه ای یکی از مناطق توریستی استان دهوک اقلیم کردستان عراق، این حمله منجر به شهادت و زخمی شدن غیرنظامیان بی دفاع که بیشتر آنها زن و کودک بودند، شد. این نقض ظالمانه ثابت می کند که طرف ترکیه هیچ توجهی به درخواست های مکرر عراق برای توقف تجاوزات نظامی خود علیه خاک عراق و جان مردم عراق ندارد.

وی افزود: عراق اگرچه به اصول حسن همجواری پایبند است، اما قاطعانه با استفاده هر کشوری از اراضی خود برای تعرض به همسایگان خود مخالف است و استفاده از بهانه های امنیتی برای به خطر انداختن جان شهروندان عراقی و تجاوز را نمی پذیرد. در خاک عراق زیرا این اقدام اصول حسن همجواری و توافقات بین المللی و روابط و همکاری مشترک را نادیده می گیرد.

الکاظمی خاطرنشان کرد: عراق کاملاً حق پاسخگویی به این تخلفات را برای خود محفوظ می داند و تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از مردم خود انجام می دهد و متجاوز را مسئول همه پیامدهای تشدید مکرر تنش ها می داند.

  وجود 5 میلیون مین در اقلیم کردستان عراق جان شهروندان را تهدید می کند

دیدگاهتان را بنویسید