واکنش آنکارا به گلوله باران دهوک: چنین حملاتی توسط پ‌ک‌ک انجام می‌شود/ما آماده‌ایم تمام اقدامات را برای افشای حقیقت انجام دهیم.

AA خبر عجیب

شفنا- دولت ترکیه ضمن متهم کردن حزب کارگران کردستان به گلوله باران یک اقامتگاه گردشگری در شمال عراق، بر آمادگی خود برای اتخاذ تدابیری برای افشای واقعیت این حمله خونین تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری آنادولو ترکیه، وزارت امور خارجه این کشور شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه ای ضمن طلب رحمت و مغفرت از درگاه خداوند متعال برای جانباختگان حادثه تاپ باران در یکی از اقامتگاه های گردشگری واقع در استان مرزی دهوک در اقلیم کردستان با ابراز همدردی با دولت و ملت عراق به ویژه به بستگان قربانیان، برای مجروحان این حادثه خونین آرزوی شفای عاجل کرد.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، دولت ترکیه با اندوه عمیق خبر کشته و زخمی شدن شماری از مردم در اثر حمله به شهر مرزی زاهو در شمال غرب استان دهوک را دریافت کرده است که غیرنظامیان را نیز هدف قرار می دهد.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که این کشور با تروریسم به روشی منطبق با قوانین بین المللی و با توجه زیاد به جان غیرنظامیان، زیرساخت های عمرانی، اماکن فرهنگی و تاریخی و حفاظت از طبیعت مبارزه می کند.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه حملات علیه غیرنظامیان بیگناه توسط حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) انجام می‌شود و در نتیجه موضع آنکارا در مبارزه با تروریسم را هدف قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: ترکیه آماده است تا تمام اقدامات با هدف افشای حقیقت باشد.

وزارت امور خارجه ترکیه همچنین از مقامات عراقی خواست که تحت تاثیر گفتمان و تبلیغات حزب کارگران کردستان اظهار نظر نکنند و در افشای مقصران واقعی این حادثه تلخ کمک کنند.

  رمضان و شادی وصف ناشدنی / مجیدی و مبارز!

گفتنی است، اقامتگاه توریستی پرهی در شهرستان مرزی زاهو در استان دهوک بعدازظهر چهارشنبه مورد حمله توپخانه ای قرار گرفت و در نتیجه دست کم 9 نفر از جمله چند زن و کودک جان خود را از دست دادند و 26 نفر نیز زخمی شدند.

اصل خبر را در آناتولی ببینید

دیدگاهتان را بنویسید