معاون وزیر بهداشت: دانشگاه ها باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشند

74cbde5c 0d9b 418a b1f2 1cdc91f3bbb6 خبر عجیب

شفقنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت در مراسم تجلیل از رتبه بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران در شاخص رفاه و سلامت گفت: دانشگاه ها باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

به گزارش شفقنا از وبدا، دکتر ابوالفضل باقری فرد به عنوان نماینده وزیر بهداشت با تبریک دریافت این افتخار، با اشاره به رسالت دانشگاه ها گفت: دانشگاه ها باید علاوه بر پاسخگویی به نیازهای جامعه، پاسخگوی نیازهای جامعه باشند. نوآوری، فناوری و تولید ثروت.

به گفته وی، کسب رتبه در رشته مسئولیت اجتماعی یکی از نمونه های دانشگاه های نسل چهارم است که خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی ایران این مقام را کسب کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: دانشگاه ها باید برای جامعه مفید باشند و با تعامل موثر با مردم مشکلات کشور را حل کنند.

باقری فرد از اجرای برنامه تعالی، عدالت و بهره وری در نظام سلامت خبر داد و افزود: یکی از مصادیق بارز بهره وری شناسایی و رفع نیازهای جامعه است.

وی با تاکید بر رسالت اجتماعی دانشگاه ها تصریح کرد: بر اساس سیاست های ابلاغی رهبر انقلاب، پیشگیری و مسائل بهداشتی و مسئولیت اجتماعی از محورهای اصلی ادغام آموزشی در نظام سلامت است و ماهم برنامه های درسی را در معاونت آموزشی تغییر و بازنگری می کند. برای آموزش وزارت بهداشت ما آموزشی هستیم، به ویژه در پزشکی عمومی.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید علاوه بر دانش، مهارت ها و توانایی های لازم را برای حل مشکلات جامعه کسب کنند.

دکتر باقری فرد در پایان با ابراز خرسندی از دریافت این افتخار از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مراکز جامع سلامت تحت پوشش دانشگاه باید بیش از گذشته فعال باشند و به صورت آموزشی خدمات ارائه دهند.

  وزارت دفاع ترکیه: ۸۵۰۰ نیروی لیبیایی را آموزش داده‌ایم

دیدگاهتان را بنویسید