معاون بنیاد مسکن: بهسازی محیط مرزی چابهار در سال آینده تکمیل می شود

شفقنا- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس اعتباری که در اختیار بنیاد گذاشته شده و برنامه ریزی های انجام شده، ساماندهی معابر حاشیه شهر چابهار تا یک سال آینده تکمیل می شود.

به گزارش شفقنا، حمیدرضا سهرابی اعلام کرد: ۹۴ میلیارد تومان برای ساماندهی حاشیه شهر چابهار، بهسازی محیط شهری و آسفالت معابر از محل صدور پروانه ساختمانی ۸۴۰ واحد از مجموع یک هزار و ۶۳۷ واحدی که در حال ساخت هستند، هزینه شده است. برنامه ساخت مسکن در چابهار.

وی با یادآوری اینکه کار تحقیقاتی ساماندهی حاشیه شهر چابهار از سال 1397 آغاز شد و در اسفندماه همان سال طرحی تهیه و برای اجرا تصویب شد، گفت: برای ساماندهی حاشیه شهر چابهار و طرح مصوب ابتدا بهسازی محیط زیست انجام شد. در دستور کار قرار گرفت و برخی از آنها تکمیل شد، سپس ساخت 1587 واحد مسکونی آغاز شد.

سهرابی ادامه داد: از نظر بهسازی محیط زیست، آسفالت معابر و بهبود وضعیت محیط شهری در دو سال گذشته در مجموع 92 میلیارد تومان هزینه شده است که 18 میلیارد تومان در سال مالی 1398 و 74 میلیارد تومان هزینه شده است. در سال مالی 1400 هزینه شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس اعتباری که در اختیار بنیاد گذاشته شده و برنامه ریزی های انجام شده ساماندهی معابر حاشیه شهر چابهار در سال آینده تکمیل می شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص طرح ساخت واحدهای مسکونی در حومه شهر چابهار نیز اعلام کرد: ساخت هزار و 587 واحد مسکونی در شهرستان چابهار در دستور کار قرار گرفته و کار بررسی برای این تعداد بلوک تکمیل شده و از این تعداد 840 بلوک تکمیل شده و مجوز طرح دریافت کرده و در مرحله ورود به بانک جهت اخذ تسهیلات می باشد.

  هوش مصنوعی تعیین توالی DNA را به 5 ساعت کاهش داد

وی تسریع در اجرای بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی چابهار را تسریع در پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن عنوان کرد و افزود: با پرداخت 200 میلیون تومان تسهیلات مسکن به این واحدها که هنوز اجرایی نشده است. بخش زیادی از بافت های حاشیه چابهار از بخش مسکونی است. به همت بنیاد و شهرستان زاهدان و همچنین معاونت توسعه روستایی بنیاد برگزار می شود.

سهرابی یادآور شد: نقش بنیاد مسکن در ساماندهی مناطق حاشیه شهر چابهار ساماندهی این واحدها و ارائه به بانک و نظارت بر اجرای آنها است.

وی همچنین گزارش داد: جدای از اینها، بنیاد مسکن در حال اجرای پروژه 50 واحد مسکونی در همین زمین ها در حاشیه چابهار است که اسکلت این تعداد واحد نیز تکمیل و سقف آن در حال اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید