محورهای همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم اعلام شد

مقدم خبر عجیب

شفنا- رئیس مرکز تحقیقات فرهنگ و معارف قرآن کریم دلایل و براهین مرجعیت علمی قرآن کریم، حوزه های مرجعیت علمی قرآن و حوزه های علمی را برشمرد. مرجعیت قرآن کریم موضوع اصلی همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم است.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم، دبیر علمی همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم در مراسم رونمایی از پوستر و سایت این همایش گفت: ما موفق شدیم همایش قرآن و مسائل جامعه مدرن در گذشته برگزار کنیم و همایش ملی حجیت قرآن را برگزار کنیم. علم قرآن در کارگروهی تصویب شد. با همین عنوان در مهر 1400 و این کنفرانس در آذر 1400 در ISC به ثبت رسید.

وی افزود: اولین جلسه کمیته علمی همایش در خرداد ماه سال جاری برگزار شد که طی آن نکات و دیدگاه های اصلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دومین نشست کمیته علمی در تیرماه برگزار شد.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: مبانی مرجعیت علمی قرآن کریم اولین محور این همایش است.

وی بیان کرد: دلایل و براهین حجیت علمی قرآن کریم، حوزه های حجیت علمی قرآن و حوزه های مرجعیت علمی قرآن کریم، انواع حجیت علمی قرآن کریم. از دیگر محورهای همایش مرجعیت علمی قرآن کریم، از جمله تأثیر کامل بودن، قضاوت، نگرش و بینش قرآن است.

یوسفی مقدم تحقق مرجعیت علمی قرآن کریم را ششمین محور این همایش برشمرد و اظهار داشت: در این محور موضوعاتی چون تاریخ نگاری و آسیب شناسی مرجعیت علمی قرآن کریم و راهکارها و راهکارهایی برای پی بردن به مرجعیت علمی قرآن کریم مورد بحث قرار خواهد گرفت.

  روسیه مدعی است که کنترل کامل خرسون را به دست گرفته است

وی بیان کرد: امیدواریم علاقه مندان با مراجعه به سایت همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم به نشانی qsaconf.isca.ac.ir به موضوعات مورد توجه قرار دهند و چکیده و مقالات را برای همایش ارسال کنند. دبیرخانه در زمان مقرر

دیدگاهتان را بنویسید