متقاضیان سرمایه گذاری باید واجد شرایط باشند

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان در دیدار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان ضمن گرامیداشت دهه تولید گفت: : با توجه به ظرفیت استان باید تدبیری اندیشیده شود تا هرمزگان فقط استان صنعتی به رسمیت شناخته نشود. چرا که در هرمزگان ظرفیت های بسیار متفاوتی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان باید در آینده به عنوان قطب صنعت و معدن کشور شناخته شود، گفت: باید اقدامات لازم برای جذب و تسهیل امور سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه در حوزه بروکراسی اداری انجام شود. منطقه صنعت و معدن

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به حضور افراد سودجو در بخش خصوصی، بیان کرد: وجود افراد سودجو در بین افرادی که مدعی سرمایه گذاری هستند نباید نگرش مدیران را نسبت به سرمایه گذاران بخش خصوصی تغییر دهد. زیرا افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تحقق توسعه پایدار از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به حجم بالای سرمایه های بی خانمان در جامعه گفت: باید به سرمایه گذاران داخلی اعتماد کرد و در صورت تحقق این امر اقدامات بزرگی توسط سرمایه گذاران داخلی انجام خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه کارگاه هایی که وارد صنعت شده اند اما اقدامی انجام نداده اند باید به صفر برسند، گفت: آنها دروغ گفتند و بار تورمی را به کشور تحمیل کردند. از طرفی کارگاه را برای کار فعال نکرده اند.

وی با تاکید بر تعیین تکلیف کارگاه های غیرفعال تصریح کرد: باید سازوکاری ایجاد شود تا کارگاه های غیرفعال و راکد بررسی شوند و در صورت وجود چالش رفع شود در غیر این صورت امتیاز لغو و به دیگری واگذار می شود.

  نجات مجروحان تصادف قطار مشهد - یزد در ساعات اولیه پلیس یزد / اعزام بالگرد پلیس مستقر در استان یزد به محل حادثه

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به اهمیت ارزیابی جدی مشکل صلاحیت متقاضیان فعالیت های صنعتی و معدنی، تصریح کرد: معادنی که به نام افراد مختلف ثبت می شوند اما فعالیتی انجام نمی دهند نیز باید بررسی شود و به کسانی که شرایط لازم را دارند داده شود

وی با اشاره به سهم اشتغال در صنایع کوچک و متوسط ​​گفت: گسترش صنایع متوسط ​​و کوچک می تواند نقش بسیار موثری در توسعه اشتغال و ساخت و ساز استان هرمزگان داشته باشد و باید بر آن تاکید جدی شود.

بیشتر بخوانید:

دستگاه قضایی باید در افتتاح حساب صنایع هرمزگان در سایر استان ها ورود کند

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اشتغال نیروهای بومی هرمزگان گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان باید به افزایش سهم اشتغال ساکنان بومی در صنایع کمک کند.

وی اشتغال افراد بومی را یکی از عوامل مهم دستیابی به توسعه پایدار و متوازن می داند و تصریح می کند: اگر صنایع بزرگ به سمت استقرار منابع مالی خود در بانک های هرمزگان سوق داده شوند، می توان انتظار توسعه متوازن را در استان داشت و در غیر این صورت در صورت توسعه و اگر اقشار پایین جامعه با چالش های اقتصادی مواجه شوند، شاهد نوعی درگیری هستیم که باعث بروز بحران های اجتماعی می شود که در نهایت جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

بالاخره حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده گفت: به همین دلیل باید همواره بر اشتغال نیروهای بومی و سرمایه گذاری در بانک های مستقر در هرمزگان تاکید شود.

  رویای بهاری صنعت گردشگری در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید