مبارزه با اعتیاد نیازمند حمایت همه جانبه، درمان و برنامه اقتصادی است

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم وی در بازدید از مرکز نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر (ماده 16) تبریز، اظهار داشت: با معتاد متجاهر باید به عنوان یک بیمار رفتار شود تا گفتمان اعتیاد حاصل شود، در غیر این صورت وجود خواهد داشت. امیدی به تسلیم شدن نیست “

وی با اشاره به اینکه دشمنان نظام، نوجوانان و جوانان ما را هدف قرار داده اند، افزود: مدیران مدارس و والدین باید بیشتر با دانش آموزان و فرزندان خود درباره مضرات و عوارض مصرف مواد مخدر و هرگونه تغییر در رفتار نوجوانان صحبت کنند. به طور جدی

من جمعه تبریز دارم وی گفت: نوجوانان 13 ساله ما در دوران هشت سال دفاع مقدس با جعل شناسنامه و افزایش سن سعی در حضور در جبهه های جنگ داشتند اما امروز شاهد اعتیاد نوجوانان 16 ساله هستیم. نوجوانان و اقدامات پیشگیرانه فرهنگی در این زمینه برای آگاه سازی خانواده ها انجام شود و نوجوانان افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم ترین معضلات جامعه است، افزود: مصرف مواد مخدر نه تنها برای مصرف کننده معضل است، بلکه خطراتی را برای سایر افراد جامعه، تخریب نهاد خانواده و افزایش جرایم به همراه دارد.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به ساخت مرکز ماده 16 بانوان در شمال غرب کشور در تبریز گفت: بهره برداری از این مرکز نیاز به تایید کمیته هماهنگی کشور دارد که مسئولان امر باید به شدت آن را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: اشتغال و حمایت جامعه و خانواده از بهبود یافتگان از مهمترین دغدغه های این افراد است که باید مورد توجه قرار گیرد تا این افراد دوباره در دام اعتیاد نیفتند.

  اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی پتروشیمی گچساران اعلام شد

در این بازدید رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: علاوه بر درمان معتادان متجاهر، در مرکز ماده 16 تبریز موضوع آموزش و اشتغال زایی برای آنها در نظر گرفته شده است. برای کاهش آسیب و توانمندسازی آنها در نظر گرفته شود.

امیر رنجبر ادامه داد: کارگاه های اشتغال زایی در رشته های مختلف فلزکاری، قالی بافی، کفاشی، واگن سازی و خیاطی در این مرکز فعال است و افراد حتی پس از بهسازی نیز می توانند در این کارگاه ها فعالیت کنند.

وی از شناسایی 202 کانون روستایی و شهری در استان خبر داد و گفت: طرح توانمندسازی محله های آسیب پذیر در راستای مداخلات کاهش آسیب، پیشگیری، فرهنگ سازی، مراقبتی، حمایتی و حفاظتی اجرا می شود.

رنجبر گفت: با صدور پروانه بهره برداری از سوی کمیته کشوری مرکز ماده 16 بانوان شمال غرب کشور در تبریز با ظرفیت پذیرش 100 معتاد متجاهر و 2 اتاق ریکاوری آماده افتتاح است.

دیدگاهتان را بنویسید