ما در حال جذب زنان توانمند هستیم

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان در نشستی زینب اختری مشاور وزیر و مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور وی به نقش پررنگ زنان در ساختن خانواده و جامعه اشاره کرد و تصریح کرد: زن و خانواده دو رکن اصلی جامعه هستند که تاثیر آنها در رشد و تعالی انسان انکارناپذیر است.

وی نظر مساعد جامعه نسبت به زنان را بر اساس آموزه های الهی، سیره ائمه معصومین (علیهم السلام)، تاکیدات امام خمینی (ره) و توصیه های رهبر معظم انقلاب قرائت کرد و افزود: دولت سیزدهم می پردازد. توجه ویژه به مسئله زن و خانواده و در سیاست راهبردهای او به تمام ابعاد شخصیتی زنان توجه داشته است.

عباسی به تأثیر مدرسه بر نقش دختران در جامعه و لزوم ارائه سبک زندگی مناسب برای آنان اشاره و تاکید کرد: آماده سازی دختران برای ایفای نقش های مهم در بستر خانواده و جامعه از ضروریات آموزش است.

استاندار گیلان افزایش امنیت در جامعه را تلاشی برای حضور موثرتر زنان در عرصه های مختلف می داند و خاطرنشان می کند: جامعه ایمن باعث جلوگیری از دوگانگی افراد خانواده و جامعه می شود.

وی یادآور شد: آنچه امروز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد بحث کارکردی است چرا که عدم تکیه بر شعار و تذکر راه اصلاح جامعه است و نتایج تصمیمات باید در فضای عملی تحلیل شود.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: هرگاه به زنان مسئولیت داده شود به دلیل ظرافت و حسن سلیقه در انجام کارها شاهد موفقیت آنها هستیم و این نشان دهنده لزوم توجه به ظرفیت زنان در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی است. و امور اقتصادی دارد.

  4 فوت و 26 تخت جدید عروق کرونر در مراکز درمانی اردبیل

وی افزود: باید از ظرفیت حوزه بانوان استفاده کرد و این امر باید با رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی و همچنین موازین جامعه همراه باشد.

استاندار گیلان

با تاکید بر رعایت عدالت جنسیتی، شناسایی زنان موفق در عرصه های مختلف و انتصاب آنها در مناصب تصمیم گیری برای پیشرفت و دستاوردهای عالی کشور الزامی است و گفت: در زمینه اشتغال زنان در مناصب مختلف، موضوع عفاف و عفاف مطرح است. و حجاب باید رعایت شود و حرمت رسالت و حفظ کرامت انسانی باید مورد توجه قرار گیرد و زمینه کار زنان آرامش فراهم شود.

وی با بیان اینکه در ستاد استانداری و همچنین سایر دستگاه ها از جمله فرمانداری ها، بخشداری ها و نهادها در حال جذب بانوان توانمند هستیم، گفت: باید سطح مدیریتی و اجرایی بانوان را ارتقا دهیم تا کارایی و استعداد آنها در عملکرد کارها را به همراه داشته باشد. به جلو.

عباسی به گردشگری بودن گیلان و ورود افراد با فرهنگ و علایق مختلف به استان اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود فضای حاکم بر جامعه اسلامی و انقلابی شود و رعایت اخلاق به فرهنگ تبدیل شود.

وی الگوبرداری و ارائه بهترین الگوها در حوزه زنان را ضروری دانست و اعلام کرد: امسال در حوزه پژوهشی می توانیم اعتبار خوبی را برای مطالعه در حوزه زنان اختصاص دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید