لاوروف: جنگ هسته ای روسیه و اروپا طرف برنده ای ندارد

.. خبر عجیب

شفقنا- سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای گفت که کشورهای غربی مانع از برداشتن گام اوکراین در جهت حل بحران می شوند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، لاوروف در گفت و گو با اسپوتنیک و آرتی گفت: آمریکا و انگلیس به دنبال ارسال سلاح به اوکراین هستند تا روسیه و اروپا را با یکدیگر درگیر کنند.

وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه کشورهای غربی به اوکراین اجازه مذاکره با روسیه را نمی دهند، تاکید کرد: در مورد احتمال وقوع جنگ هسته ای بین اروپا و روسیه باید بگویم که این جنگ طرف برنده ای ندارد و بنابراین وقوع آن بعید است. . »

وی به مناسبت بیانیه بروکسل گفت که خواسته های مطرح شده مانع از اتحاد کشورهای اتحادیه اروپا می شود.

لاوروف درباره مواضع ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین افزود: زلنسکی با توجه به رویکرد استانیسلاوسکی (کارگردان مشهور تئاتر روسی کنستانتین استانیسلاوسکی) بازیگر درخشانی است، بنابراین او خیلی سریع نقش خود را تغییر می‌دهد و جایگاه خود را تغییر می‌دهد.

لاوروف درباره بی‌اهمیت بودن مذاکرات کنونی روسیه و اوکراین گفت: در ابتدای عملیات نظامی ویژه روسیه، رهبری اوکراین خواستار آغاز مذاکره با ما شد و ما امتناع نکردیم، بلکه صادقانه به این روند نزدیک شدیم. دور اول که در بلاروس برگزار شد، به وضوح نشان داد که طرف اوکراینی اصلا جدی نیست.

وی افزود: «اولاف شولز، صدراعظم آلمان، جانسون نخست وزیر بریتانیا و تعدادی دیگر از مقامات اروپایی از جمله جوزپ بورل، کمیسر عالی امور خارجه و شورای امنیت اتحادیه اروپا، دیپلمات ارشد، وقتی همه می گویند که اوکراین باید پیروز شود. او اکنون نباید در میدان جنگ و اوکراین مذاکره کند، زیرا موقعیت اوکراین در حال حاضر ضعیف است، بنابراین او باید ابتدا موقعیت خود را بهبود بخشد، این وضعیت را اصلاح کند و تنها بعد از آن از موضع قدرت شروع به صحبت کند، بنابراین تمام این “تلاش های ناامیدانه منجر به این نمی شود.” نتایج.”

  وزیر خارجه قطر به ترکیه سفر کرد

این خبر را به زبان عربی آرتی ببینید

اخبار قبلیکشتار غیرنظامیان تحت حاکمیت طالبان، سازمان ملل: از زمان به دست گرفتن قدرت توسط طالبان، 700 غیرنظامی کشته و 1406 نفر زخمی شده اند.
خبر بعدیشهادت دو تن از مرزبانان در درگیری با گروه های تروریستی در کردستان

دیدگاهتان را بنویسید