قالیباف: راه نجات کشور از تحریم ها اجرای دقیق برنامه های اقتصادی است

1 خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها، تروریسم و ​​مخالفان جبهه مقاومت به این باور رسیده اند که با جنگ به جایی نمی رسند، گفت: تجربه نشان می دهد که مقاومت، اتکا به مردم و اجرای دقیق برنامه های اقتصادی امری مهم است. تنها راه نجات کشور این یکی از تحریم هاست.

به گزارش شفقنا، آقای محمد باکر کلیباف در دیدار با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه، ضمن تشکر از مواضع طرف سوری در روابط دوجانبه، مسائل منطقه و جبهه مقاومت، به سفر خود به سوریه و دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد. بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت: من به طور منظم مسائل مربوط به این سفر به ویژه مسائل اقتصادی مانند بحث های تجاری و سرمایه گذاری را رصد می کنم.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم مسائلی مانند شرق فرات، ادلب و مشکلاتی که ممکن است در آینده نزدیک در درعا رخ دهد، به زخم‌های قدیمی تبدیل شود، افزود: اگر زمان به همین منوال پیش برود، به نفع ما نیست. مسائل از طریق گفتگوها و مناظره های سیاسی مانند نشست آستانه و بسیج در میدان مورد بررسی قرار می گیرند.

رئیس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر زمان بگذرد و این مشکلات قدیمی شود می تواند مانند غده سرطانی باقی بماند و این موضوع شرایط را برای ما پیچیده می کند.

قالیباف با بیان اینکه در عین حال که موضوعات ذکر شده مهم است، مسائل اقتصادی مهمتر است، ادامه داد: آمریکایی ها، تروریسم و ​​مخالفان در جبهه مقاومت به این باور رسیده اند که با جنگ به جایی نمی رسند، بنابراین اقدام را در اولویت قرار می دهند فشار و اقتصاد تحریم بود. ملت ها که فشار بر ملت ها فشار بر دولت هاست.

  وقوع 16 مورد آتش سوزی در 7 هکتار از جنگلهای غرب مازندران

وی جنگ رسانه ای را یکی از ترفندهای آنها برای پیچیده کردن شرایط جبهه مقاومت می داند و می گوید: به یمن، عراق، سوریه، لبنان و ایران فشار می آورند. از 20 سال گذشته فشارهای اقتصادی زیادی به ما وارد شده است.

رئیس قوه مقننه ایران ادامه داد: برای مقابله با این فشار اقتصادی در کشور دو راه وجود دارد. اول تسلیم شدن در مقابل آنها و مقابله با فشارها و دوم اینکه بجنگیم و بتوانیم دوباره روی پای خود بایستیم که تجربه نشان داده است که مقاومت، اتکا به مردم و برنامه ریزی دقیق برای اجرای برنامه های اقتصادی تنها راه است. به رستگاری

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها مجبور شدند بپذیرند و اعلام کنند که فشار حداکثری شکست خورده است، تصریح کرد: این نکته باید برای ملت ها و دولت های اسلامی روشن شود و فکر نکنند که آمریکا سرور جهان است.

در این دیدار فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه ضمن تشکر از حمایت رهبر انقلاب اسلامی از ملت سوریه گفت: معتقدیم اقدامات وحشیانه کشورهای غربی و آمریکا علیه سوریه و ایران در راستای منافع کشورمان است. حالت صهیونیستی

وی اقدامات آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران و سوریه را غیراخلاقی و غیرانسانی توصیف کرد و تصریح کرد: از زمان سفر شما به دمشق پیشرفت های زیادی حاصل شده است که می توان آن را به موضوعاتی مانند افزایش و تقویت روابط دوستانه ایران نسبت داد. و سوریه افزایش پیروزی ها در عرصه های مختلف را از طریق همکاری دو کشور و فعالیت برای تقویت روابط متذکر شدند.

  انقلاب اسلامی قرآن را وارد متن اصلی زندگی کرد

دیدگاهتان را بنویسید