صالح آبادی: با ورود روبل به بازار ارز، یورو و دلار دیگر تعیین کننده نخواهند بود

خبر عجیب

شفنا – صالح آبادی درباره بازار ارز کشور گفت: یورو و دلار دیگر تعیین کننده نخواهند بود.

به گزارش شفقنا، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه شورای دولت و در جمع خبرنگاران گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، از این پس روبل وارد بازار ارز کشور می شود و پیدا می کند. وجود داشتن.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از این پس ارزهای دیگری نیز اضافه می شود، گفت: مقرر شد ارزهای دیگری نیز اضافه شود تا سبدی از ارزهای مختلف داشته باشیم تا از نفوذ دلار و یورو کاسته شود.

لازم به ذکر است صالح آبادی در آیین گشایش نماد معاملاتی ریال-روبل در بازار یکپارچه ارز گفت:وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط سیاسی دنیای کنونی، ارزهای بین المللی مانند دلار به ابزار سیاسی و عامل سلطه تبدیل شده است، گفت: ارزهای ملی و پیمان های پولی دوجانبه و چندجانبه ابزار و راهکار مناسبی برای خنثی سازی اوضاع خواهد بود. سیاسی و ابزار تسلط بر ارزهای بین المللی و در این راستا امروز شاهد برداشتن اولین گام و بسیار مهم در زمینه پیمان پولی دوجانبه ایران و روسیه هستیم.

دکتر صالح آبادی موضوع روابط اقتصادی ایران با سایر کشورها به ویژه کشورهای دوست و همسایه را از اولویت های راهبردی دولت عنوان کرد و گفت: پس از سفر رئیس جمهور به روسیه و سفرهای کارشناسی اینجانب و همکارانم با بانک مرکزی در این کشور تفاهمات خوبی حاصل شد که یکی از این توافقات بحث مهم پیمان پولی دوجانبه ریال-روبل بود که خوشبختانه امروز شاهد اجرای آن هستیم.

  جامعه المصطفی العالمیه: استاد فاطمی نیا جامعیت بی نظیری در زمینه های مختلف علمی داشت.

دکتر صالح آبادی مکانیسم معاملاتی جفت ارز ریال-روبل را رقابتی و مبتنی بر عرضه و تقاضا خواند و گفت: بر اساس هماهنگی ها و برنامه ریزی ها، عرضه ارز روبل در آینده نزدیک و عرضه کنندگان احتمالی روبل تقویت می شود. به این بازار عرضه خواهد شد که به عمق این بازار کمک می کنند و بازارساز نیز به صورت جدی و قدرتمند در کنار سایر بازیگران این بازار حضور خواهد داشت.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه استقرار نماد معاملاتی ریال-روبل در بازار ارز گامی مهم در راستای استفاده از ارزهای ملی و پیمان های پولی دوجانبه است، افزود: در روزهای آتی شاهد یک حرکت ارزی خواهیم بود. افزایش حجم و عمق ریال در معاملات تجاری ایران و ما روسیه خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر صالح آبادی که در مراسم افتتاح نماد معاملاتی ریال-روبل بازار یکپارچه ارز در ساختمان میرداماد بانک مرکزی سخنرانی کرد، با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط سیاسی موجود شرایط جهان، ارزهای جهانی مانند دلار ابزار سیاسی هستند. و به عامل سلطه تبدیل شده است، گفت: ارزهای ملی و پیمان های پولی دوجانبه و چندجانبه وسیله و راه حل مناسبی برای خنثی سازی ابزارهای سیاسی و مسلط ارزهای جهانی خواهد بود و در این راستا امروز شاهد اولین و اولین اقدام بوده ایم. گام مهمی که در حوزه پیمان پولی دوجانبه انجام شد، ما در کنار ایران و روسیه هستیم.

اخبار قبلیاپل در روسیه به دلیل نقض قوانین ضد انحصار با جریمه روبرو می شود

  رئیس مؤسسه اسلامی اندونزی: کشورهای حوزه خلیج فارس از جنایات یمن چشم پوشی می کنند

دیدگاهتان را بنویسید