شکایت عراق از ترکیه به شورای امنیت سازمان ملل

62324256 1 خبر عجیب

شفنا- پس از حمله هوایی ترکیه به شمال عراق، بغداد به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

به گزارش ایسنا، عراق به دلیل بمباران استان دهوک از ترکیه به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده است.

خبرگزاری دولتی «وا» عراق گزارش داد که عراق از آنکارا به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده است.

گروه خبری عراق در بیانیه ای اعلام کرد که در ساعت 13:50 بعد از ظهر امروز 29 تیرماه به وقت محلی، روستای بره از توابع منطقه درکار از توابع زاخو در استان دهوک کردستان عراق هدف حملات توپخانه ای سنگین قرار گرفت که در نتیجه آن 8 غیرنظامی و 23 نفر کشته شدند. سایر شهروندان مجروح شدند که همگی گردشگر بودند.

گروه اطلاعات امنیتی عراق تاکید کرد: فرمانده کل نیروهای مسلح دستور بررسی فوری این حادثه را صادر کرده و وزیر امور خارجه، معاون عملیات مشترک و منشی شخصی وی و فرمانده نیروی زمینی ارتش را به محل اعزام کرده است. نیروی مرزبانی به محل حادثه برای اطلاع از جزئیات حادثه و عیادت از مجروحان حادثه.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در واکنش به حمله توپخانه ای ترکیه به اقلیم کردستان که 8 کشته و 23 زخمی برجای گذاشت، گفت: ما حق پاسخگویی به ترکیه را برای خود محفوظ می داریم.

الکاظمی که ریاست نیروهای مسلح عراق را بر عهده دارد در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای ترکیه بار دیگر آشکارا حاکمیت عراق را نقض کرده اند.

وی افزود: ترکیه بار دیگر با هدف قرار دادن یکی از مناطق گردشگری در استان دهوک جان و امنیت شهروندان عراقی را زیر پا گذاشت.

  رئیس جمهور: مردم به زودی نتیجه سرمایه گذاری ها را خواهند دید

فرمانده نیروهای مسلح عراق تصریح کرد: این حمله ترکیه ثابت کرد که طرف ترکیه ای به خواسته های مستمر عراق برای توقف حملات نظامی علیه اراضی و شهروندان این کشور توجهی نکرده است.

وی تاکید کرد: عراق حق پاسخگویی به این تجاوزات را برای خود محفوظ می داند و تمام اقدامات لازم را برای حمایت از ملت عراق و تحمل پیامدهای حملات مستمر علیه متجاوزان انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید