شناسایی 2 هزار و 20 زاغه نشین در کشور

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: 2 هزار و 20 زاغه در کشور شناسایی شده و این سازمان مسئولیت حمایت از 247 محله را بر عهده دارد.

سلیمی این سخنان را در نشست هم اندیشی و توانمندسازی معاونان و روسای ادارات امور داوطلبان جمعیت گفت. هلال احمر وی در مشهد اعلام کرد و ادامه داد: نهادهای متعددی از جمله بهزیستی، کمیته امداد و هلال احمر به عنوان متولی خدمت تعیین شده اند.

رئیس سازمان داوطلبانه هلال احمر گفت: رویکرد در این مورد به این صورت است که وقتی هلال احمر پاسخ می دهد، پشتیبانی و خدمات سایر سازمان ها به صورت متمرکز در این مناطق ارائه می شود و برای رفع بیشتر مشکلات برنامه ریزی می شود.

وی همچنین گفت: رویکرد ما در دوره جدید تشکیلات داوطلبانه ایجاد زیرساخت نرم افزاری برای به اشتراک گذاشتن ظرفیت های مختلف و سامانه ای با وظیفه جذب، هدایت و توزیع است. کمک های مردمی در حال آماده شدن است

سلیمی خاطرنشان کرد: از جمله سیاست های کلی سازمان داوطلبان می توان به تامین منابع سازمانی، به روز رسانی چارت سازمانی با توجه به نیازهای امروزی، حضور و تقویت نقش آفرینی های داوطلب و شبکه سازی این بستگان، تقویت هماهنگی داوطلبان، افزایش کمی و کیفی داوطلبان.

رئیس سازمان داوطلبانه هلال احمر تاکید کرد: با توجه به محدودیت های مالی در کشور، ایجاد درآمد پایدار و برنامه ملی کمپین بسیار مهم است. هلال رحمت از اسفندماه سال گذشته برگزار شد و ظرف مدت یک ماه 5.5 میلیارد تومان کمک نقدی جمع آوری شد که با محوریت خانه های حلال در مناطق کم برخوردار توزیع شد.

  بررسی مجدد نامه رئیس سازمان حمایت به معاون وزیر صمت/ گزارش آگهی گمراه کننده نصب برند دوو کره بر روی محصول ایرانی

وی همچنین خاطرنشان کرد: دستورالعمل ارائه خدمات حمایتی به بیماران نیازمند مربوط به سال 1392 بوده که با بررسی دستورالعمل جدید تدوین شده و امیدواریم به تصویب شورای عالی هلال احمر برسد.

سلیمی خاطرنشان کرد: ایجاد باشگاه داوطلبان و تدوین شاخص های مطلوب و مطلوب در موضوع مددکاری از جمله برنامه های مهم و ایجاد زیرساخت نرم افزاری برای خدمات رسانی بهتر در قالب بانک سپرده تجهیزات پزشکی از جمله اهداف این طرح است. سال و در 100 روستای کشور طرح آب نذری در حال اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید