سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها: یارانه معترضان تیرماه واریز و قابل برداشت است

خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی سازمان کانال یابی یارانه ها از واریز یارانه تیرماه به حساب معترضان ضد عشر خبر داد و گفت: یارانه این افراد به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت است.

سیده طیبه حسینی در گفت وگو با فارس، با بیان اینکه برخی از شهروندان گلایه داشتند که با وجود اینکه اعتراض خود را ثبت کرده اند، هنوز یارانه یک ماه اخیر آنها دریافت نشده است، گفت: در بین کسانی که اعتراض خود را به عشریه ثبت کردند، برخی از آنها جزو بالاترین درآمدها هستند 10 تعیین می کنند که یارانه به آنها تعلق نمی گیرد اما بقیه که جزو 9 دهک کم درآمد هستند یارانه تیرماه به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت است.

وی همچنین گفت: برخی از کسانی که قبلا اعتراض خود را به عشریه و یارانه ثبت کرده بودند به حسابشان واریز و مسدود شده است زیرا برخی از معترضان جزو سه دهک کم درآمد جامعه هستند و به جای 300 تومان باید به حسابشان مسدود شود. 400 تومان داده شود. تومان باید به حساب آنها واریز شود بنابراین مبالغ یارانه واریز شده مربوط به خرداد و اردیبهشت هنوز قابل برداشت نیست.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: پس از هماهنگی با وزارت کار و مشخص شدن تعداد افراد مشمول دریافت یارانه 400 هزار تومانی، یارانه واریزی این افراد برداشت می شود.

حسینی افزود: کسانی که هنوز یارانه نگرفته اند و یا در سال های قبل از دریافت یارانه انصراف داده اند و یا از ابتدا یارانه دریافت نکرده اند، می توانند با مراجعه به سایت MY.GOV.IR و ثبت ادعای دریافت یارانه اقدام کنند.

  معاون دبیرکل حزب وحدت مجلس پاکستان: مردم هرگز تصمیم غیرمنطقی دولت را نخواهند پذیرفت

وی درباره سامانه پشتیبانی نیز گفت: این سامانه زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه است و بر اساس وعده وزیر تعاون، این سامانه با به روز رسانی جدید به زودی افتتاح می شود. اما سامانه MY.GOV.IR در حال حاضر فعال است و قابلیت ثبت درخواست برای متقاضیان کمک هزینه را دارد.

سخنگوی سازمان ارجاع کمک های مالی در مورد افرادی که خانواده های خود را از هم جدا کردند، گفت: برخی از افراد در خانوار قبلی مشمول دریافت کمک هزینه بودند و پس از ازدواج خانواده فرزندان از هم جدا شدند. ممکن است فرزندی که یک خانوار یارانه ای جدید ایجاد کرده است مشمول عشر شود، او دهمین و پردرآمدترین افراد جامعه است و حق دریافت یارانه را ندارد، اما والدینش همچنان مشمول دریافت یارانه هستند.

حسینی در خصوص اینکه برخی از شهروندان گفته اند در برخی خانوارها یارانه به یک نفر پرداخت می شود و به برخی دیگر پرداخت نمی شود، گفت: ملاک ما سرپرست خانوار است. اگر خانوار واجد شرایط دریافت یارانه نباشد، سایر اعضا نیز مشمول دریافت یارانه نخواهند شد. .

دیدگاهتان را بنویسید