«ستایش» علمی می شود خبرگزاری بین المللی شفقنا

1297047 262 خبر عجیب

شفقنا- رئیس سازمان بسیج مداحان کشور از راه اندازی دوره کاردانی و کارشناسی در رشته مداحی خبر داد.

به گزارش شفقنا از انتخابات، یوسف ارجونی با بیان اینکه افق کاری سازمان بسیج مداحان و هیئات مذهبی کشور بر اساس سند ارتقای 10 ساله بسیج، تربیت و توانمندسازی مداحان در سطح یک انقلاب است. جوانان حسینی و نوگلان زینبی در طی مراحل 5 و 10 ساله آنها را تربیت و توانمند سازید و به جامعه معرفی کنید تا در سالهای آینده مجموعه عظیمی از مداحان انقلابی و همتایان انقلاب اسلامی در جهان داشته باشیم زمینه ستایش

وی در ادامه به برنامه این نهاد برای توانمندسازی روسای هیئات مذهبی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: توانمندسازی روسای هیئات مذهبی با هدف حضور این هیئات در عرصه های مختلف مورد نیاز نظام و انقلاب، تقویت آنها. برای ارائه خدمات مؤمنانه به مردم و فعالیت های مستمر در مراسم مذهبی در طول سال برگزار می شود.

رئیس سازمان بسیج مداگان به برنامه های این سازمان در سطح مرکزی به مناسبت دهه مبارک ولایت و فرا رسیدن عید سعید فطر در غدیرخم اشاره کرد و افزود: برنامه های فرهنگی و نشست های خواهران بسیجی برگزار شد. در حسینیه شهدای بسیج با کمک تعدادی از هیئت های مذهبی توانستیم جشن ازدواج 60 ساله را جشن بگیریم. بیایید از زوج جوان در دهه ولایت و امامت تجلیل کنیم. همچنین در حال حاضر برنامه موکب سه شبه یکی از هیئت های مذهبی در حسینیه شهدای بسیج راه اندازی شده و هدایایی نیز به افراد حاضر در این مراسم اهدا می شود.

  نسل جدیدی از رادیوداروها برای درمان انواع سرطان معرفی شده است

وی در ادامه درباره همکاری این سازمان با اقشار مختلف تهران گفت: سازمان بسیج مداگان همکاری خوبی در برگزاری موکب 10 کیلومتری شرکت کنندگان در موکب ها و هیئت های مذهبی در خیابان ولیعصر تهران داشت و در سطح استان 320 کانون بسیج مداگان همزمان با برگزاری جشن عید غدیرخم. همچنین پایگاه های فعال مقاومت بسیج با همکاری مساجد در حال برگزاری جشن عید غدیر در سراسر کشور هستند.

ارجونی در ادامه به فعالیت های جانبی این نهاد در ایام عید غدیر خم اشاره کرد و اظهار داشت: کمپین هایی مانند «به عشق علی»، «به یاد علی» و «به نام علی» و مراسم مختلف نورافشانی به مناسبت این فرخنده برگزار شد. بایرام، ما انجام می دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه سازمان بسیج مداحان برای ارتباط موثر با نسل جوان و دانشگاه ها به عنوان یکی از کانون های پرورش انقلابیون در سطح ماداگان چیست، گفت: با تلاش رئیس سازمان بسیج مستضعفین فعالان این حوزه، سوال تاسیس بسیج دانشگاه که همان دانشگاه انقلاب اسلامی است پیگیری شده و قرار است به زودی جذب و پذیرش دانشجو آغاز شود. از این رو با توجه به راهنما و تاکید آن بر علمی بودن مداحی و مداحی، جمعی از صاحب نظران این حوزه و افرادی که از اعضای هیات علمی جامعه مدی هستند، موضوعات و واحدهای مطالعاتی مختلفی را برای آن تعیین و تدوین کرده اند. مقاطع کاردانی و کارشناسی تا با راه اندازی این دانشگاه بتوانیم آن را در دسترس دانشجویان علاقه مند قرار دهیم و دانشگاه انقلاب اسلامی را به محیطی مناسب برای بچه های تراز انقلاب تبدیل کنیم.

  برنامه سخنرانی استاد انصاریان در مشهد مقدس

وی در خصوص نزدیک بودن سرفصل های آموزشی طلاب در زمینه مداحی و مداحی منویات مدیریتی و مطالبه آنان برای علمی بودن این رشته گفت: تلاش شده تا این دوره ها و سرفصل ها به ارتقای سطح علمی نزدیک شود. سطح علمی مورد نظر و موضوعاتی مانند تاریخ اسلام، تاریخ انبیا، شرح معارف اهل بیت و به ویژه حضرت سیدالشهداء (ع)، اصول و فنون مداحی، شعر. ، موسیقی در زمینه مداحی به صورت پکیج کامل در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

گردهمایی ملی مادها به مناسبت سالگرد شهادت میثم تمار

ارجونی به نامگذاری روز بسیج مدگان به مناسبت سالروز شهادت میثم تمار در 22 ذی الحجه اشاره کرد و افزود: چندین سال است که سازمان بسیج مداگان برنامه های فرهنگی متنوعی را در این روز در سطح مرکزی و استانی برگزار می کند. . امسال روز شنبه 1 مردادماه از ساعت 18:30 الی 20:30 مراسمی در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) حوزه مداحی و تعدادی از مداحان استان تهران برگزار می شود. وصیت نامه برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج مداگان گفت: این همایش همزمان در سایر استان ها برگزار می شود و با توجه به نزدیک بودن ماه محرم برنامه های اصلی این همایش در محرم، تبیین جهاد، مجلس و نکاح خواهد بود. همچنین با توجه به حضور 900 شهید مدا در کشور، در این همایش از خانواده های معزز شهدای مدا نیز تجلیل می شود و ضمن پخش نماهنگ، خاطرات این شهدا روایت می شود.

وی در پایان از شهید «علی امرایی» به عنوان شهید شاخص امسال بسیج مداگان یاد کرد و تصریح کرد: شهید امرایی از شهدای مدافع حرم بود و دلیل انتخاب این شهید به عنوان شهید شاخص، جوانی و تجلیل از وی بود. تأسیس و رهبری گروه جهادی .برای کمک به خانواده های مستضعف و مستمند سرپرست حومه تهران و شهادت ایشان در ماه مبارک رمضان روزه گرفت.

  مهلت شرکت در آزمون جذب نیروی آموزشی تمدید شد

دیدگاهتان را بنویسید