سازمان ملل: صدها مورد نقض حقوق بشر توسط طالبان ثبت شده است

1 73 خبر عجیب

شفقنا- سازمان ملل می گوید که صدها سند و سند نقض حقوق بشر در افغانستان تحت حاکمیت طالبان را ثبت کرده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24; مارکوس پوتزل رئیس نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان، رئیس جدید و معاون دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان موسوم به یوناما در گزارشی اعلام کرد که این سازمان صدها مورد نقض حقوق بشر را ثبت کرده است. از جمله قتل های غیرقانونی و شکنجه توسط نیروهای طالبان پوتزل هشدار داد: “شکی نیست که یافته های ما بسیار جدی هستند.”

اگرچه طالبان همواره نقض حقوق بشر در افغانستان را رد کرده است، اما گزارش یوناما که امروز چهارشنبه منتشر شد، صدها مورد نقض را در یک سال گذشته فهرست می کند. این اتهامات مربوط به 160 مورد قتل غیرقانونی، 56 مورد شکنجه و 160 مورد دستگیری خودسرانه بدون رعایت موازین قانونی است که عمدتاً مربوط به مقامات و نیروهای امنیتی دولت قبل است.

بر اساس این گزارش رایج ترین روش های شکنجه شامل لگد، مشت و سیلی، ضرب و شتم با کابل و لوله و استفاده از وسایل شوک الکتریکی است. این گزارش همچنین بیش از 200 مورد مجازات بی رحمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز – از جمله ضرب و شتم مغازه داران به دلیل عدم حضور در مسجد – و بیش از 100 مورد استفاده بیش از حد از زور را مستند کرده است.

داستان اصلی France 24 را ببینید

اخبار قبلیتولیت آستان قدس رضوی: علمای بزرگ حل مشکلات مردم را در اولویت قرار می دهند

  ترکیب احتمالی استقلال مقابل یک هوادار مشخص شد

دیدگاهتان را بنویسید