سازمان ملل: اتحاد القاعده با طالبان همچنان قوی است

567789 خبر عجیب

شفقنا افغانستان- گزارش جدید سازمان ملل که دیروز سه شنبه منتشر شد، نشان می دهد که ایمن الظواهری، رهبر القاعده هنوز زنده است و این گروه همچنان روابط نزدیکی با طالبان دارد.

بر اساس این گزارش، پس از روی کار آمدن طالبان در افغانستان، رفاه ایمن الظواهری افزایش یافت و روابط وی با دیگر اعضای شبکه القاعده تقویت شد.

اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط کشورهای عضو سازمان ملل و منتشر شده توسط این سازمان در روز سه شنبه در گزارش جدید خود نشان می دهد که اتحاد شبکه القاعده با طالبان همچنان قوی است.

در این گزارش آمده است: اعضای القاعده در جنوب و شرق افغانستان باقی مانده اند زیرا این گروه در افغانستان حضور تاریخی دارد.

در گزارش سازمان ملل که به نقل از برخی از اعضای این کشورها اشاره شده است، احتمالاً اعضای اصلی گروه القاعده در غرب افغانستان زندگی می کنند، یعنی. در ولایات فراه و هرات

در این گزارش همچنین آمده است که القاعده خواهان ایجاد مرکزی در شمال افغانستان و جذب جنگجویان جدید و یافتن منابع زیادی است.

با این حال، طالبان این گزارش سازمان ملل را رد می کند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی دولت طالبان به رسانه ها گفت: «هیچ دلیل و سندی برای چنین ادعاهایی وجود ندارد. امارت اسلامی متعهد شده است که به کسی اجازه استفاده از خاک افغانستان را علیه هیچ کشور دیگری ندهد و به این تعهد پایبند است.

در گزارش سازمان ملل هشدار داده شده است که اگرچه شبکه القاعده اکنون در موقعیت خوبی قرار دارد، اما تمایلی به حمله به کشورهای دیگر ندارد تا حاکمیت طالبان در افغانستان زیر سوال نرود.

چندین فرد مسلح از دولت موقت طالبان
چندین فرد مسلح از دولت موقت طالبان

در گزارش سازمان ملل همچنین آمده است که از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، سطح آسایش ایمن الظواهری افزایش یافته و روابط او با دیگر اعضای شبکه القاعده تقویت شده است.

  آمار سوغات و زیارت از شرکت بازرگانی رضوی

بر اساس این گزارش، اگرچه اعتقاد بر این بود که ایمن الظواهری، معاون سابق و رهبر فعلی شبکه القاعده بیمار یا مرده است، اما برعکس، او زنده است و آزادانه در حال ارتباط است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، «شرایط جهانی برای به رسمیت شناختن مجدد القاعده به عنوان رهبر گروه جهادی جهانی فراهم شده است».

با استقرار مجدد طالبان در افغانستان، شورای امنیت سازمان ملل متحد در سومین گزارش خود از رابطه نزدیک بین القاعده و طالبان خبر داد.

آرشیو - تعدادی از مبارزان القاعده
تعدادی از جنگجویان القاعده

در عین حال، با وجود ادعای طالبان مبنی بر شکست گروه تروریستی داعش در افغانستان، گزارش سازمان ملل حاکی از آن است که داعش همچنان یک تهدید بزرگ برای جهان است و این گروه توانسته حملات برنامه ریزی شده و ساختار غیرمتمرکز را انجام دهد. که اجرای آن دشوار است.

این گزارش می افزاید، گروه تروریستی داعش برای حفظ توان و اعتبار خود در جهان، 9 دفتر منطقه ای در افغانستان، سوریه، عراق، ترکیه، سومالی، لیبی، یمن، سینا، مصر و حوضه چاد افتتاح کرده است. جهان

دیدگاهتان را بنویسید