سازمان حقوق بشر عراق: ترکیه در سال های اخیر ده ها غیرنظامی را کشته است

62324256 خبر عجیب

شفقنا- سازمان حمایت از حقوق بشر عراق امروز (چهارشنبه) از دولت این کشور خواست به حملات ترکیه که مناطق غیرنظامی در اقلیم کردستان و سایر مناطق از جمله شهر سنجار را هدف قرار می دهد، پایان دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیه الیوم، دیده بان حقوق بشر عراق در بیانیه ای اعلام کرد که دولت ترکیه بر اساس قوانین بین المللی بشردوستانه، خاک عراق را که بیشتر آن مناطق غیرنظامی است، بمباران می کند. حقوق بین الملل طرفین درگیری های مسلحانه را ملزم می کند همیشه بین نیروهای غیرنظامی و نظامی و مناطق غیرنظامی و اهداف نظامی تمایز قائل شوند و اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان در برابر خطرات جنگ انجام دهند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای ترکیه از حزب کارگران کردستان به عنوان بهانه ای برای اعمال نفوذ نظامی گسترده در عراق و هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی استفاده می کنند و در سال های اخیر ده ها غیرنظامی را کشته اند، اما دولت های متوالی در عراق به طرز عجیبی در برابر این اقدامات سکوت کرده اند. از ترکیه

سازمان حقوق بشر عراق از دولت عراق خواسته است که در برابر گروه های مسلحی مانند حزب کارگران کردستان که ترکیه از آن به عنوان بهانه ای برای انجام عملیات خود استفاده می کند، موضع بگیرد، زیرا حزب کارگران کردستان نیز در برخی از مناطق تحت تجاوزات خود مرتکب تخلف می شود. کنترل آن در شمال کشور است.

اخبار قبلیحکیم: دولت عراق باید به حملات ترکیه پاسخ دهد

  مقتدی صدر از حامیان چارچوب هماهنگی برای حمایت از تظاهرات جنبش صدر دعوت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید