سازمان حج و زیارت: بیش از 37 درصد زائران ایرانی به کشور بازگشتند.

169804537 خبر عجیب

شفقنا- بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، بیش از ۳۷ درصد از زائران و حجاج ۱۴۰۱، سرزمین وحی را به مقصد جمهوری اسلامی ایران ترک کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، هر روز تعدادی از زائران ایرانی مکه را به مقصد مدینه و ایران ترک می کنند. گزارش دریافتی از ستاد مکه حاکی از آن است که 14 هزار و 687 زائر و کاروان کاروان پس از خروج حجاج از مکه و بازگشت به ایران با 60 پرواز از فرودگاه های جده و مدینه منوره وارد شده اند.

بر اساس این گزارش، این تعداد بیش از 37 درصد از 39 هزار و 600 زائر و کاروان کاروان کشورمان در حج امسال است. همچنین بر اساس این اطلاعیه تعداد زائران ایرانی عصر امروز در جوار بیت الله الحرام 15 هزار و 635 زائر در قالب 132 کاروان اعلام شده است.

ابن تدادیه می افزاید: با ورود یک هزار و 544 زائر در قالب 12 کاروان به شهر النبی، تعداد زائران ایرانی مدینه منوره امشب به 7 هزار و 293 زائر در قالب 61 کاروان می رسد. همچنین تا پایان امروز 4 هزار و 316 زائر و کارگزار مدینه منوره با 17 پرواز از فرودگاه مدینه منوره راهی ایران خواهند شد.

پرواز زائران به ایران از طریق فرودگاه جده تا 15 تیرماه و پرواز حجاج از مدینه به کشورمان تا 16 تیرماه ادامه خواهد داشت.

به طور میانگین روزانه 2500 نفر از زائران ایرانی در مکه کاسته می شود و در روزهای آینده نیز همین روند ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، 39 هزار و 630 زائر از کشورمان در قالب 301 کاروان به تدریج از سرزمین وحی خارج و راهی نقاط مختلف ایران می شوند. 141 کاروان از مدینه بعد از فرودگاه این شهر و 160 کاروان از مدینه قبل از فرودگاه جده به کشور باز می گردند.

  ایران در امنیت پیشرو است و در مقاومت منطقه ای نقش دارد

انتقال زائران به مدینه منوره و فرودگاه جده بدون مشکل و طبق برنامه ادامه دارد، از شامگاه پنجم تیرماه پروازهای فرودگاه مدینه به مقصد ایران آغاز شد و اولین پروازها به سه شهر بندرعباس، مشهد و تهران انجام شد.

همچنین پروازهای فرودگاه جده به ایران از 23 تیرماه آغاز شد و طبق برنامه ریزی های انجام شده حجاج با 93 پرواز از فرودگاه جده و 70 پرواز از فرودگاه مدینه به کشور بازگشتند. پروازهای فرودگاه های جده و مدینه به ترتیب در پایان شب 15 و 17 مرداد ماه پایان می یابد و تمامی زائران به داخل کشور منتقل می شوند.

به گفته مسئولان حج و زیارت، دستورالعمل نحوه و زمان تحویل محموله و انتقال زائران به فرودگاه جده به مدیران کاروان ها ابلاغ شده است. حدود 17200 زائر مدینه منوره پس از فرودگاه آن شهر راهی ایران می شوند. تعداد زائران اعزامی از سوی عربستان سعودی به جمهوری اسلامی ایران در حج امسال 39 هزار و 635 نفر بود که شامل زائران و عوامل اجرایی می شود که هر ساله به میزان سهمیه اولیه افزایش می یابد.

39 هزار و 620 زائر خانه خدا از 17 فرودگاه کشور از 31 خرداد با حدود 158 پرواز برای اعزام زائران در ایام حج از طریق فرودگاه های امام خمینی (ره) به سرزمین وحی اعزام شدند. ، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان،

نمازگزاران خانه خدا گرگان، مشهد و یزد به عربستان اعزام شدند و از طریق این خطوط هوایی و فرودگاهی به کشور بازخواهند گشت.

  محرومیت قهرمان کشتی آسیا از تمامی رشته های ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید