زنان می توانند در بهبود سبک زندگی نقش داشته باشند

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، زینب اختری مشاور وزیر و مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور با استاندار گیلان وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه زنان تصریح کرد: ایشان زنان را سرباز جبهه انقلاب اسلامی می دانند و این عنوان نشان دهنده مسئولیت سنگین زنان در جامعه است که باید آن را بر عهده بگیرد. مزیت در زمینه تعالی و توسعه کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای زنان در عرصه خانواده و جامعه، خاطرنشان کرد و تصریح کرد: مقام معظم رهبری درباره زن نه شرقی و نه غربی می فرمایند که زن کاملاً سنتی است و در خانه می ماند و اجازه خروج از خانه را ندارد. خانه و یکسری محدودیت ها وجود دارد، هیچ زنی غربی نیست که با نگاه جنسیتی در جامعه ظاهر شود، بنابراین گفتمان رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتمان الگوی سوم است.

اختری با اشاره به سند تحول دولت مردمی گفت: از مجموع 37 اولویت شناسایی شده، عناصر متعددی در حوزه زنان، خانواده و زایمان شناسایی شد و در این سند چندین تغییر تحولی از جمله عدم مقایسه پیش بینی شد. بین جایگزینی زن و مرد

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور وی تصریح کرد: زنان می توانند در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بیشتر فعال شوند و همانطور که می توانند با تغییر الگوی مصرف به اقتصاد کشور کمک کنند، در تغییر سبک زندگی نیز نقش آفرینی کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه زنان باید با ارائه راهکار از طریق مدل فعلی و میانی وارد میدان شوند، تاکید کرد: باید ظرفیت دولت برای ارائه خدمات با تسهیل گری به مردم داده شود.

  قیمت طلا 21 آذر 1400 اعلام می شود / قیمت طلای دست دوم

حفظ حریم خانواده، زایمان و تربیت فرزندان بر اساس الگوی اسلامی، کالبد شکافی ناهنجاری های اجتماعی به ویژه در مناطق حاشیه نشین و ارائه راهکارهایی برای توانمندسازی زنان و دختران از دیگر مواردی بود که مشاور وزیر و رئیس جمهور به آن پرداختند. مدیر کل امور زنان و خانواده وزارت کشور نقل قول.

دیدگاهتان را بنویسید