رکورد مصرف برق در خوزستان بار دیگر شکسته شد

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمود دشت برگ گفت: روز سه شنبه 7 تیرماه پیک مصرف برق در شبکه خوزستان به 8708 مگاوات رسید و از پیک ثبت شده روز یکشنبه 5 تیرماه 8627 مگاوات گذشت.

وی افزود: این افزایش مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بالای هشت درصدی را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: وقوع دمای 50 درجه به بالا همراه با رطوبت هوا و تداوم آن از ابتدای هفته جاری منجر به افزایش مصرف برق در این استان و بار سنگین شده است. روی شبکه

دشت برق با درخواست از مشترکین برای کاهش مصرف برق برای حفظ پایداری شبکه گفت: چندین روز متوالی شبکه برق با دمای بالای 50 درجه بارگیری شده است که در صورت عدم مدیریت و کاهش آن منجر به افزایش بارگیری می شود. به عمر کوتاه تجهیزات و حوادث ناخواسته قطع برق در شبکه رخ می دهد.

وی با بیان اینکه صنعت برق تمام تلاش خود را برای پایداری کامل شبکه و رفع حوادث ناخواسته ناشی از اضافه بار و گرما در اسرع وقت انجام داده است، گفت: می توانند از خاموشی ها جلوگیری کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: در این شرایط که توده هوای گرم ادامه دارد، نیاز به صرفه جویی در مصرف برق بیش از پیش احساس می شود.

شرکت برق منطقه ای خوزستان تامین و انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در 2 استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

  دکتر شهناز آرمین: مدارس زود باز می شوند/پیک تاج بعدی شامل تعداد بیشتری از کودکان می شود/امکان تزریق دوز چهارم و پنجم واکسن زیاد است

دیدگاهتان را بنویسید