رویکرد جدید نظام دیپلماسی به ثمر نشست/ دولت باید به شبهات قانع کننده و دقیق پاسخ دهد

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس جمهور در نشست روز چهارشنبه هیات دولت به مذاکرات سران کشورهای ضامن روند آستانه و دیدار با روسای جمهور روسیه و ترکیه اشاره کرد و گفت: خدا را شکر. اقدام دولت برای تقویت سیاست همسایگی در دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با ابتکار نتیجه می دهد. در دیدارهای دوجانبه هم آقای پوتین و هم آقای اردوغان بر اجرای توافقات منعقد شده با کشورمان تاکید کرده اند که این امر مستلزم پیگیری مجدانه نهادهای مربوطه است.

خجت الاسلام رئیسی با اشاره به درخواست رئیس جمهور روسیه از ایران برای تکمیل خط آهن رشت – آستارا، معاون اول خود را مأمور پیگیری روند اجرایی این کریدور مهم ترانزیتی با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شروع دقیق کرد. زمانبندی و تکمیل آن.به ارائه

رئیس جمهور با تبریک موفقیت های چشمگیر دانش آموزان کشورمان در المپیادهای بین المللی به مدال آوران، معلمان و مسئولان نظام آموزشی کشور، بر تداوم حمایت های کشوری از دانش آموزان تیزهوش برای تکرار موفقیت های آنان تاکید کرد و از وزیر آموزش و پرورش خواست تا زمینه های لازم را فراهم کند. محیطی برای ارتقای علاقه و تحصیل دانش آموزان و ایجاد نخبگان در زمینه های بشردوستانه.

حجت الاسلام رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود از دست اندرکاران برگزاری مراسم مهمانی 10 کیلومتری در روز عید غدیر خم تقدیر کرد و اظهار داشت: این اقدام ارزشمند که جلوه ای باشکوه از ورود غدیر به متن جامعه است. و خانواده، نمونه بسیار خوبی از مناسبت ها و دیگر مفاهیم ارزشمند دینی است و جامعه را از حملات بسیار مخرب ضد دینی مصون می دارد.

  سازمان ملل: هیچ نشانه ای از نسل کشی در اوکراین وجود ندارد

رئیس جمهور همچنین از حضور پررنگ مردم در این عید بزرگ تشکر کرد و از وزیر فرهنگ و رهبری با عنایت ویژه به تجربه برگزاری عید مردمی غدیر خواست الگویی برای برگزاری مراسم و مراسم خلاقانه دینی ایجاد کنند. .

حجت الاسلام رئیسی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم گفت و گوی مستمر مسئولان دستگاه های اجرایی با مردم و پاسخ به سوالات افکار عمومی خطاب به مسئولان این دستگاه ها گفت: لازم است بیش از پیش فعال و فعال باشند. در تبیین اقدامات و عملکرد گروه تحت مدیریت شما جدی است. این حق مردم است که از اقدامات و فرآیندهای موجود در دستگاه های قوه مجریه اطلاع کامل داشته باشند.

رئیس جمهور همچنین بر پاسخگویی به موقع به شبهات و پیشنهادات نادرست روسای دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود: شما موظف هستید در برخورد با کسانی که در جامعه شبهه افکنی می کنند یا برای مردم گره ذهنی ایجاد می کنند منفعل نباشید. و سوال بپرسید و با ارائه توضیحات محکم و مفصل به شبهات پاسخ دهید.

حجت الاسلام رئیسی پس از استماع گزارش وزارت جهاد کشاورزی در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم و پرداخت مطالبات گندمکاران، ضمن قدردانی از زحمات ارزنده کشاورزان در تامین این کالای راهبردی برای کشور قدردانی کرد. ، به مسئولان ذیربط دستور داد تا در پرداخت مطالبات کشاورزان بابت گندم وقفه ایجاد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید