رئیس جمهور: مدیران باید با ارائه توضیحات قانع کننده و دقیق به شبهات پاسخ دهند

خبر عجیب

شفنا- رئیس جمهور خطاب به روسای دستگاه های اجرایی گفت: در مواجهه با کسانی که در جامعه شبهه افکنی می کنند یا برای مردم گره های ذهنی ایجاد می کنند منفعل نشوید و با ارائه توضیحات قانع کننده و مفصل به سوالات و شبهات پاسخ دهید.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی امروز در جلسه هیات دولت با اشاره به مذاکرات سران کشورهای ضامن روند آستانه و دیدار با روسای جمهور روسیه و ترکیه گفت: و گفت: خدا را شکر حرکت در حوزه تقویت سیاست همسایگی در دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای دولت سیزدهم نتیجه داده است. در دیدارهای دوجانبه هم آقای پوتین و هم آقای اردوغان بر اجرای توافقات منعقد شده با کشورمان تاکید کرده اند که این امر مستلزم پیگیری مجدانه نهادهای مربوطه است.

وی با اشاره به درخواست رئیس جمهور روسیه از ایران برای تکمیل خط ریلی رشت – آستارا، معاون اول خود را موظف کرد تا روند اجرایی این کریدور مهم ترانزیتی را با همکاری وزارت راه و شهرسازی پیگیری و زمینه را فراهم کند. زمان دقیق شروع و پایان او. کند

رئیس جمهور با تبریک موفقیت های چشمگیر دانش آموزان کشورمان در المپیادهای بین المللی به مدال آوران، معلمان و دست اندرکاران نظام آموزشی کشور، بر تداوم حمایت های کشوری از دانش آموزان تیزهوش برای تکرار موفقیت های آنان تاکید کرد و از وزیر آموزش و پرورش خواست: فراهم کردن محیطی برای تشویق علاقه و آموزش برای ارائه دانش آموزان نخبه در زمینه های بشردوستانه.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مراسم مهمانی 10 کیلومتری در روز عید غدیر خم اظهار داشت: این اقدام ارزشمند که جلوه ای باشکوه از ورود غدیر به متن جامعه و خانواده است نمونه بسیار خوبی از مناسبت ها و دیگر مفاهیم ارزشمند دینی این بود که جامعه را در برابر حملات بسیار مخرب ضد دینی محافظت می کرد.

  آماده سازی شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو در ایام رحلت امام خمینی (ره)

رئیسی همچنین از حضور پررنگ مردم در این جشن بزرگ تشکر کرد و از وزیر فرهنگ و رهبری خواست با توجه ویژه به تجربه برگزاری جشنواره مردمی غدیر، الگویی برای برگزاری مراسم و مراسم آیینی خلاقانه جدید ایجاد کند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم گفت و گوی مستمر مسئولان دستگاه های اجرایی با مردم و پاسخگویی به سوالات افکار عمومی، خطاب به مسئولان این دستگاه ها گفت: لازم است بیش از پیش فعال و جدی باشند. در توضیح اقدامات و عملکرد گروه تحت رهبری شما. این حق مردم است که از اقدامات و فرآیندهای موجود در دستگاه های قوه مجریه اطلاع کامل داشته باشند.

رئیس جمهور همچنین بر پاسخگویی به موقع به شبهات و پیشنهادات نادرست روسای دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود: شما موظف هستید در برخورد با کسانی که در جامعه شبهه افکنی می کنند یا برای مردم گره ذهنی ایجاد می کنند منفعل نباشید. و سوال بپرسید و با ارائه توضیحات محکم و مفصل به شبهات پاسخ دهید.

رایضی پس از استماع گزارش وزارت جهاد کشاورزی در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم و پرداخت مطالبات گندم کشاورزان با قدردانی از زحمات ارزنده کشاورزان در تامین این کالای استراتژیک برای کشور، به مسئولان مربوطه دستور داد. اجازه ندهند پرداخت مطالبات کشاورزان بابت گندم معلق شود

دیدگاهتان را بنویسید