رئیسی: حاکمیت ملی سوریه باید رعایت شود

169811315 خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور با تاکید بر رفع نگرانی برخی کشورها گفت: تسلط ارتش سوریه بر تمامی مرزهای این کشور ضروری است و باید به حاکمیت ملی سوریه احترام گذاشت.

به گزارش ایرنا، سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در دیدار با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه با آرزوی موفقیت و بهروزی برای دولت و ملت سوریه اظهار داشت: مطمئن هستم که آینده به نفع مردم این کشور و مردم این کشور خواهد بود. صبر و مقاومت مردم سوریه منجر به آینده این کشور و منطقه روشن است.

رئیس جمهور در ارزیابی گزارش مفصل وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند آمریکایی ها باید سوریه را ترک کنند. خروج آمریکا از شرق فرات و از کل منطقه راه حل اصلی و ریشه ای بحران در غرب آسیا است.

رئیسی با تاکید بر رفع نگرانی برخی کشورها افزود: تسلط ارتش سوریه بر تمامی مرزهای این کشور و رعایت حاکمیت ملی سوریه ضروری است که بی توجهی به این مسائل خطرات مختلفی را به دنبال خواهد داشت.

فیصل مقداد نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام بشار اسد رئیس جمهور سوریه به آیت الله رئیسی گزارشی از اوضاع سیاسی و امنیتی این کشور ارائه کرد.

مقداد بر اراده کشورش برای حل مشکلات و مسائل سوریه تاکید کرد و افزود: برای تحقق این اهداف ابتکارات سیاسی و دیپلماتیک مختلفی داریم.

وزیر امور خارجه سوریه با قدردانی از برگزاری نشست آستانه در کشورمان و ابراز خرسندی از دستاوردهای این دیدار گفت: اظهارات رئیس جمهور ایران و رهبر معظم انقلاب نشان از اتحاد تهران و دمشق دارد.

  5 پیشنهاد اروپایی بر سر میز پورتو برای جذب طارمی

دیدگاهتان را بنویسید