دشمنان سال ها وحدت مسلمانان را هدف قرار داده اند

به گزارش خبرگزاری موج، نخستین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی با حضور مهمانان داخلی و خارجی در سنندج برگزار شد.

28 سخنران از اربیل و سلیمانیه اقلیم کردستان و 3 استان کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی در نشست منطقه ای حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ابتدای این مراسم گفت: کردستان سرزمین علم، ادب، فرهنگ، هنر و دانش است که می تواند زمینه ساز وحدت اسلامی بین ملت ها و آحاد مسلمان باشد.

حجت الاسلام پورذهبی از کردستان به عنوان سرزمین مبارزه خاموش و خانه 5 هزار و 400 شهید انصار از این دیار و 18 هزار شهید مهاجر یاد کرد و افزود: سنندج شهر مساجد، مناره ها، تپه ها و مهد علما و روحانیون برجسته است. که برگزار کننده این نوع جلسات می تواند دلیلی بر تقویت وحدت اسلامی باشد.

امنیت و آرامش جامعه کنونی در گرو وحدت اسلامی است

استاد فایق رستمی نیز در اولین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی اظهار داشت: استان کردستان کانون معرفت و عرفان، رأفت و مهربانی و کانون وحدت اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری چنین نشستی در استان کردستان که کانون همبستگی و وحدت است، می تواند زمینه ساز تقویت وحدت اسلامی باشد، افزود: شش مورد از نقاط مشترک بین همه مسلمانان است و حتی خداوند در قرآن کریم از همه دعوت می کند. مردم به آنجا وحدت و یکپارچگی مشخص است.

امام جماعت سنندج تصریح کرد: امروز دشمنان فقط برای منافع خود به سرزمین ها و کشورهای اسلامی آمده اند تا غارت و غارت کنند و زیرساخت های اقتصادی کشورهای اسلامی را گران کنند که نمونه آن عراق، یمن، سوریه و افغانستان است. و این نشان می دهد که دشمن با چشم طمع به نعمت سرزمین ها و ممالک اسلامی وارد این سرزمین ها شده و می خواهد این ثروت الهی را از مسلمانان بگیرد.

  تدوین بیش از 23 عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی، هنری و آموزشی در هفته مبارزه با مواد مخدر

ماموستا رستمی بر لزوم وحدت اسلامی در بین مسلمانان برای خنثی سازی توطئه دشمن تاکید کرد و افزود: شش چیز در بین همه مسلمانان نقطه مشترک است که قرآن کریم، کعبه شریف که محل اجتماع همه مسلمانان است، اولین است. قبله مسلمین، محبت و محبت رسول، احترام به اسلام و محبت به اهل بیت و یاران پیامبر بزرگوار اسلام و دین مبین اسلام. و این دین بر چهار رکن اصلی مشورت، عدالت، برابری و توسعه استوار است.

همچنین امیر عبداللهیان در سخنانی در اجلاس وحدت کردستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: اولین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی با هدف تحقق وحدت امت اسلامی در استان کردستان برگزار می شود. هر چه زودتر در این دنیای آشفته پر از مشکلات

یاد و خاطره همه شهدای ایران و اقلیم کردستان عراق به ویژه شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را که در راه دفاع از دین و امنیت منطقه کشورهای اسلامی به شهادت رسیدند گرامی می داریم. عبداللهیان در خاورمیانه گفت: معتقدم در ادامه این نشست، علما و صاحب نظران دو کشور ایران و عراق و سه استان غربی کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان به وضوح نظرات و تاکیدات خود را بیان خواهند کرد.

وزیر امور خارجه افزود: وحدت شیعه و سنی همواره یکی از تاکیدات مهم امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است و توطئه دشمنان سال هاست که علیه وحدت ما بوده است.

وی تصریح کرد: دشمنان سالهاست که با نقشه های پیچیده و چند لایه در کشور ما و کشورهای خاورمیانه به ویژه عراق توطئه های خود را اجرا می کنند اما خوشبختانه به نتیجه ای نرسیده اند.

  سیاست‌های فیس‌بوک و اینستاگرام در مواجهه با سخنان نفرت‌انگیز تغییر کرده است

عبداللهیان با اشاره به وجود شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی برای ایجاد شبهه و تفرقه بین مسلمانان و مخدوش نمودن چهره واقعی اسلام و وحدت اسلامی، گفت: به جایی نرسیده اند و نخواهند رسید زیرا وحدت شیعه و سنی قوی است. بیشتر هستند و مطمئناً بیشتر خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید