دادگاه هند روزنامه نگار مسلمان را آزاد کرد+عکس

1 72 خبر عجیب

شفقنا- دادگاه هند روزنامه نگار منتقد دولت این کشور را به قید وثیقه آزاد کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، «محمد زبیر» یکی از سرسخت ترین منتقدان رسانه ای نارندرا مودی، نخست وزیر هند و حزب ملی گرای بهاراتیا جاناتا در آن کشور است و به طور سیستماتیک از کلمات و دیدگاه های «نفرت آمیز» ملی گرایان استفاده می کند. هندوها علیه اقلیت مسلمان کشور، آشکارا و در رسانه ها، و شکایت های متعددی در سال های اخیر وجود داشته است. او یک وب‌سایت افشاگر و حقیقت‌سنجی دارد و پلیس یکی از توییت‌های او در سال ۲۰۱۸ را تلاشی برای ایجاد شکاف بین مسلمانان و هندوها دانست و چندی پیش او را دستگیر کرد.

دادگاه اعلام کرد که علیرغم تحقیقات در حال انجام، هیچ دلیلی برای نگه داشتن زبیر در بازداشت وجود ندارد.

وکیل زبیر پیشتر گفته بود که این پرونده کاملاً بیهوده است زیرا زبیر در توییت سال 2018 خود از طنز یک فیلم هندی استفاده کرده بود و هیچ مدرکی دال بر آسیب رساندن به احساسات مذهبی هندوها وجود نداشت.

اما در سال‌های اخیر فعالیت روزنامه‌نگاران هندی زیر ذره بین قرار گرفته و بسیاری به دلیل انتشار مواضع خود در شبکه‌های اجتماعی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند و به درخواست دولت تعداد زیادی از حساب‌های توییتر آنها مسدود و بسیاری از وب‌سایت‌ها مسدود شده است. بسته شده اند.

از زمانی که حزب افراطی کنونی بر هند حکومت می کند، گروه های افراطی هندو جسورتر شده اند و بیشتر و بیشتر به مسلمانان و اعتقادات آنها حمله می کنند. حجاب، اذان، ذبح گاو و ازدواج دختران هندو از جمله موضوعاتی است که در سال های اخیر به تنش ها و درگیری های مرگبار بین این دو گروه دامن زده است.

  سعی می کنم در بازی های آینده بیشتر گل بزنم

گزارش اصلی رویترز را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید