خانواده ها باید با واکسیناسیون فرزندان خود را در برابر موج جدید کرونا حفظ کنند

به گزارش خبرگزاری موج فارس، «سید وحید حسینی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با وی با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد شیوع مجدد کرونا در کشور و افزایش تعداد مبتلایان و بستری شدن بیماران مبتلا به کووید 19 در بیمارستان بوده ایم، واکسیناسیون و افزایش مصونیت عمومی در برابر این بیماری را راهکاری مهم برای حفاظت از بیماران دانست. وضعیت زمان حال

وی با اشاره به آمارهای موجود که نشان می دهد بیشترین موارد ابتلا در خانواده ها رخ می دهد، بر لزوم افزایش پوشش واکسیناسیون کرونا در گروه سنی پنج تا 12 سال تاکید کرد و افزود: لازم است خانواده ها واکسیناسیون خود را انجام دهند. بچه ها به موقع . محافظت در برابر موج جدید کرونا و کاهش خطر ابتلا به بیماری برای فرزندانشان.

این مقام ارشد بهداشت و درمان فارس همچنین تکمیل دوز واکسن برای افراد بالای 18 سال را از دیگر تصمیمات مهم مراقبتی در شرایط فعلی عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون بیش از هشت میلیون و 144 دوز واکسن کرونا به جمعیت تزریق شده است. تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز از این تعداد بیش از 39 هزار دوز یادآوری بوده و از مردم استان تقاضا داریم با مشارکت در تزریق دوزهای اضافی واکسن، مصونیت خود و اطرافیان را در برابر این بیماری افزایش دهند.

سیدوحید حسینی با دعوت از همه مردم استان برای بازدید از مراکز واکسیناسیون و افزایش ایمنی خود در برابر موج جدید کرونا گفت: یافته های علمی نشان دهنده کاهش ایمنی بدن در برابر این بیماری پس از چند ماه پس از دریافت واکسن است که این امر نشان دهنده کاهش ایمنی بدن در برابر این بیماری است. با توجه به وقوع موج جدید بیماری در کشور توصیه می شود افرادی که دوز سوم و یادآوری واکسن را دریافت نکرده اند در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند.

  وزارت امور داخلی جمهوری فرانسه:

وی همچنین پایبندی جدی همه مردم به رعایت نکات بهداشتی را یکی دیگر از راهکارهای پیشگیرانه در برابر این بیماری خواند و افزود: رعایت فاصله فیزیکی در هنگام استفاده از ماسک به ویژه در اماکن سرپوشیده، محل تجمع و مراکز خرید ضروری است. دیگران.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه پس از گذشت 61 روز بدون فوت ناشی از کرونا، طی روزهای اخیر شاهد سه مورد فوتی جدید بر اثر کرونا در فارس بوده ایم، ابراز امیدواری کرد با مشارکت مردم استان، تعداد دوباره به صفر کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید