حمایت از محصولات دانش بنیان نادیده گرفته شده است

به گزارش خبرگزاری موج فارس، امید مهرانی عضو هیئت و رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس در این نشست گفت: امروزه بسیاری از شرکت های دانش بنیان ما تولیدات بسیار کاربردی دارند. و محصولات باکیفیت.متاسفانه به جز خارج از کشور; داخل هم غریبه است.

وی افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان صرفاً ارائه تسهیلات نیست، بلکه باید از محصولات تولید شده در این شرکت ها حمایت شود تا به بازار عرضه شود و در دسترس عموم و بخش های مختلف قرار گیرد و این در حالی است که بسیاری از این محصولات می توانند در صنعت استفاده شوند. بخش کشور

مهرانی با بیان اینکه صادرات محصولات تولید شده در شرکت های دانش بنیان می تواند ارزش افزوده قابل توجهی برای کشور ایجاد کند، گفت: کمک به عرضه محصولات دانش بنیان تولید داخل به بازارهای داخلی و خارجی و صادرات آن مهم و ضروری است. این بخش نیز باید مورد توجه، کمک و حمایت مسئولین قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش بخش دولتی در حمایت از تولیدات شرکت های دانش بنیان، افزود: یکی از راه های حمایت از محصولات دانش بنیان، برگزاری نمایشگاهی برای شناسایی محصولات تولید شده در شرکت های دانش بنیان استان، ایجاد اثربخش است. تعامل و ارتباط شرکت ها و فعالان این بخش با هدف ایجاد تعامل بین فعالان و تولیدکنندگان اقتصادی و صنعتی در حوزه محصولات دانش بنیان با تاکید بر ابعاد ملی و بین المللی آن می باشد.

عضو شورای نمایندگی اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: سهم استان فارس از شرکت های دانش بنیان متناسب و متناسب با ظرفیت و تجربه این استان نیست و به گفته فعالان این بخش، حمایت از دانش بنیان است. تولیدات و ارتقای ظرفیت و زیرساخت ها برای توسعه این بخش در فارس کافی است و به خوبی شکل نگرفته است.

  وزیر کشور: جریان مهاجرت یک طرفه از روستا به شهر باید تعدیل شود

مهرانی در بخشی دیگر از سخنان خود به اقدام بسیاری از شرکت ها برای اخذ مجوز دانش بنیان اشاره کرد و گفت: متاسفانه اطلاعات مناسبی برای شناسایی این شرکت ها وجود ندارد و روند در این بخش بسیار کند و نامناسب است.

وی تصریح کرد: معرفی شبکه تبادل و انتقال فناوری هشت کشور مسلمان در حال توسعه و نشست های تخصصی مرتبط با هدف اطلاع رسانی نیز در دستور کار قرار دارد.

در ادامه این نشست، کارگزار بازار فارس به بررسی موضوع D8 پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید