جشن میلاد امام موسی کاظم (ع) در حرم رضوی برگزار شد

1238738 286 خبر عجیب

شفقنا- مراسم جشن میلاد امام موسی بن جعفر (ع) هفتمین پیشوای شیعیان جهان با حضور گسترده زائران و رهگذران روز چهارشنبه در رواق امام خمینی (ره) بارگاه منور رضوی برگزار شد. -توسط.

به گزارش شفقنا، استاد دانشگاه علوم اسلامی رضوی با تاکید بر اهمیت و جایگاه شناخت ائمه عطار (علیهم السلام) در این آیین گفت: ائمه را باید با خصوصیات کامل شناخت و یکی از راه های شناخت آنها خواندن است. دعاها و بر این اساس شاهد هستیم بیش از نیمی از کتاب مفاتیح الجنان مربوط به عبادت ائمه (ع) است.

حجت الاسلام سید علی سجادی زاده افزود: یکی از وظایف پس از شناخت خدا و ایمان به پیامبر(ص) که دارای فضایل فراوانی است، شناخت ائمه اطهار و زیارت جامعه کبیره متشکل از امام هادی(ع) است. دوره جامع امام شناسی

وی با اشاره به ولادت حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) گفت: یکی از القاب این امام بزرگوار «کاظم» است زیرا سعی در فرونشاندن خشم خود داشت و ما نیز به عنوان رهروان این بزرگوار باید از آن ها باشیم. ملایم و بردبار

این سخنگوی حرم رضوی تصریح کرد: بسیاری از قتل هایی که در جامعه اتفاق می افتد بدون برنامه ریزی قبلی و در جریان برخوردهای فوری شکل می گیرد زیرا فردی که عصبانی است نمی تواند خود را کنترل کند و در نهایت منجر به قتل می شود.

سجادی زاده گفت: به توصیه بزرگان دین نباید در مواقع ناراحتی تصمیم گرفت، حرفی زد و عمل کرد. انسان باید خونسردی داشته باشد و صبر را تمرین کند. زیرا یکی از مواقعی که شیطان به انسان نزدیک می شود، ناراحتی و عصبانیت اوست.

  مصوبه شورای معاونت شورای عالی فضای مجازی درباره پیگرد بین المللی نقض حقوق مصرف کنندگان در فضای مجازی

پیش از این سخنرانی مداحان و قاریان اهل بیت(ع) به بیان ویژگی های این امام بزرگوار پرداختند و گروه سرود گلدسته حرم نیز به اجرای برنامه پرداختند.

در بیستم ذی الحجه سال 128 هجری قمری، امام موسی کاظم (ع) چشم به جهان گشود. او فرزند امام جعفر صادق (ع) و پدر امام رضا (ع) است.

دیدگاهتان را بنویسید