ثبت ملی آثار دفاع مقدس یکی از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده وی در نشست مشترک با مدیرکل حفاظت آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به تشریح فعالیت های این نهاد پرداخت و اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت بسیار حائز اهمیت است. چنانکه می توان گفت فرهنگ ارزشمندتر و والاتر از این وجود ندارد. بنابراین حفظ، ترویج و انتقال این فرهنگ مقدس به نسل های آینده وظیفه همه ماست.

وی با بیان اینکه ثبت ملی آثار مربوط به حفاظت مقدس این از جمله برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی است، وی بیان کرد: فهرستی از این آثار تهیه شده که باید تکمیل شود و جزئیات و مختصات آنها نیز مشخص شود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقیافزود: گنجاندن فرهنگسرا و موزه دفاع مقدس در نقشه راهنمای گردشگری استان آذربایجان شرقی، راهنمایی و هدایت گردشگران برای بازدید از این موزه، توزیع بروشورهایی با محتوای نقش استان در دفاع مقدس در بین گردشگران، اختصاص فضای ویژه برای گرامیداشت مناسبت‌های دفاعی و توزیع بسته‌های فرهنگی بین گردشگران، نصب تصاویر شهدا در موزه‌های استان، نمایش و فروش کتاب‌های حوزه حفاظت مقدس در کتابفروشی‌های مستقر در موزه‌ها، کمک به حفظ و نگهداری اسناد و ردیابی موقعیت فرهنگسرا و موزه دفاع مقدس استان در زمره موزه های ملی از جمله برنامه های این نهاد برای پاسداشت تاریخ درخشان دوران دفاع مقدس در استان آذربایجان شرقی است.

مدیر کل حفاظت و نشر ارزش های حراست آذربایجان شرقی در این نشست با تاکید بر نقش مهم وزارت میراث فرهنگی در حفظ تاریخ کشور، اظهار داشت: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارای اهمیت است. نقش اساسی و راهبردی در پاسداری و ارائه هر دوره از تاریخ کشورمان. حفاظت مقدس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  یونسکو: از سال 2020 تاکنون 2600 خبرنگار عراقی شغل خود را از دست داده اند

امیر دریادار رضا عباسی با تاکید بر توسعه همکاری این دو نهاد در راستای تکمیل فرهنگسرا و موزه دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: برای تکمیل این فرهنگسرا کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی می توانند کمک های زیادی کنند. و راهنمایی بخصوص در مورد مسائل فنی و قطعا در این راه به کمک آنها نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید