تکمیل بیش از 253 هزار پرونده قضایی در دادسرای مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق اکبری گفت: با توجه به حجم بالای پرونده های قضایی در استان، با تلاش جهادی همکاران قضایی و اداری تعداد 252 هزار و 945 پرونده رسیدگی و مختومه شد.

او از کرامت انسانی دفاع می کند و برای برقراری عدالت تلاش می کند. تحقق حقوق شهروندی وی صیانت از مظلومان را یکی از وظایف و رسالت های مهم قوه قضائیه عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم با تلاش همکاران موارد باقی مانده به حداقل برسد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران کاهش پرونده ها در دستگاه های قضایی استان را از سیاست های مهم دستگاه قضایی استان برشمرد و تصریح کرد: تلاش ما بر این است که کاهش ورودی فایلکاهش زمان رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های قضایی با سرعت بیشتر و در مدت زمان کوتاه تری برای اطمینان از رضایت مردم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل نارضایتی مردم از دستگاه قضایی تعدد پرونده های وارد شده به دادگستری است که نه تنها موجب نارضایتی ارباب رجوع از دستگاه قضایی، بلکه نارضایتی کارکنان و بخش قابل توجهی از وقت و ظرفیت می شود. سیستم قضایی برای آن مصرف می شود.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری افزود: وظیفه همه مسئولان و دست اندرکاران این است که اقدامات خوبی برای کاهش پرونده ها انجام دهند، این امر قطعاً مستلزم بسیج عمومی است تا همه تصمیمات قانونی به صورت عملی و توسط همه موجود اجرا شود. ظرفیت قانونی اجرا می کند کمال بهره برداری است.

  قیمت خودرو امروز 15 آذر 1400 / قیمت تیبا اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید