تولیت آستان قدس رضوی: علمای بزرگ حل مشکلات مردم را در اولویت قرار می دهند

62324061 خبر عجیب

شفقنا- تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه علمای بزرگ پیرو سیره ائمه عطار (علیهم السلام) از گره گشایی و احسان و احسان به مردم غافل نبودند و دیگران را به گشایش و برآوردن نیازهای مردم تشویق و ترغیب کردند، تصریح کرد:

به گزارش شفقنا، به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام والمسلمین احمد مرویی در اختتامیه سومین جشنواره خدمات رسانی رضوی که امروز چهارشنبه 8 تیرماه در مرکز همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد. خدمت به مردم به ویژه نیازمندان یکی از بهترین و ارزشمندترین کارهاست. خداوند متعال می‌دانست و می‌فرماید: خادمان رضوی خدمات اجتماعی ارزنده‌ای را در اقصی نقاط کشور به نام باسعادت حضرت رضا (ع) به مردم ارائه کردند و این اقدامات ارزشمند در تداوم حیات ائمه عطار (ع) است. ع..).

وی فعالیت ها و خدمات خادمیار رضوی را هم در بحث محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی و هم در حوزه مقابله با کرونا مفید دانست و تصریح کرد: حوزه های خدمات رسانی زیاد و امکانات محدود است، بنابراین باید اولویت بندی کنیم و استفاده کنیم. امکاناتی که بیشترین نیاز را دارند امروزه اشتغال یکی از مهمترین زمینه هاست.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بیکاری مشکلات اقتصادی و ناهنجاری های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، گفت: اشتغال یکی از نیازهای اساسی افراد مستضعف است که تامین آن می تواند موجب آرامش و حفظ دین و دنیای آنها شود و از امور مهم است. که باید در زمینه ارائه خدمات بیشتر مورد توجه قرار گیرد. خلق هر کاری باعث رونق سفره و آرامش خانواده می شود، بنابراین کارآفرینی نقش مهمی در پیشگیری از گناه و جرم دارد و ثواب زیادی برای کارآفرین به همراه دارد.

  مهمترین رسالت دولت در استان توسعه اقتصادی و حمایت از تولید است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود نمونه هایی از خدمت به مردم را در زندگی معصومین (ع) و علمای بزرگ اسلام ذکر کرد و تصریح کرد: سیره ائمه اطهار (علیهم السلام) مملو از نمونه های خدمت به مردم است. این آقایان برای رفع نیازهای مردم از هیچ کوششی دریغ نکردند، آنچه باعث ماندگاری این بزرگواران در اذهان مردم شد خدماتی بود که ارائه کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مراوی با بیان اینکه یکی از برنامه های زندگی علمای بزرگ اسلام در کنار فعالیت های علمی و آموزشی، رسیدگی به مشکلات و مشکلات مردم است، اظهار داشت: نیکی و احسان مردم را فراموش نکردند و تشویق و ترغیب دیگران به کار و رفع نیازهای مردم.

وی با اشاره به تاکید دین مبین اسلام بر رسیدگی به امرار معاش فقرا و نیازمندان گفت: حضرت امیرالمومنین(ع) خدمات و رشادت های فراوانی برای اسلام داشتند اما برای هیچ یک از این خدمات آیه ای از قرآن نبود. نازل شد، اما وقتی انگشتر خود را در نماز می‌بست، سائلی می‌دادند یا 3 شب افطار می‌کردند، آیه قرآن نازل می‌شد که ارزش و اهمیت رسیدگی به نیازمندان را در پیشگاه خداوند متعال و درس عبرتی برای مسلمانان نشان می‌دهد. .

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تاکید بر اینکه افراد صالح، صالح، مخلص و صاحب نام باید در مراکز خدمات رسان رضوی حضور داشته باشند خاطرنشان کرد: مراکز خدمات رسان رضوی باید اجتماع انسان های پاک و مخلصی باشند که تنها به دنبال رضای خدا باشند.

دیدگاهتان را بنویسید