تلاش جدی شستا برای نوسازی صنایع و سرمایه گذاری در مناطق مساعد آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، عابدین خرم وی در دیدار با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: شرکت های مرتبط با شستا که در استان فعالیت می کنند بیشتر شرکت های سودآور و قدرتمندی هستند که تاثیر بسزایی در وضعیت اقتصادی استان دارند.

وی فرسودگی صنایع و ماشین آلات را مهمترین مشکل این شرکت ها برشمرد و از شستا خواست به نوسازی این صنایع و افزایش بهره وری آنها توجه ویژه داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی وی همچنین تغییر و توسعه مدیریت شرکت های زیرمجموعه شستا را مطابق با سیاست ها و سیاست های دولت سیزدهم برشمرد و گفت: رهبری استان آمادگی هر گونه همکاری برای رشد و توسعه این شرکت ها و نقش آنها در توسعه را دارد. روند استان

خرم با اشاره به مشکلات نیروگاه تبریز بر توسعه و تکمیل ظرفیت این واحد و توسعه بهره وری آن تاکید کرد و از شستا خواست در زمینه سرمایه گذاری در زمینه تولید برق در استان تلاش جدی داشته باشد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری های شستا در حوزه دامپروری در مناطق مرزی استان گفت: با توجه به ظرفیت آذربایجان شرقی، این منطقه مستعد سرمایه گذاری پایدار است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در این جلسه هدف از سفرهای استانی خود را بررسی فعالیت شرکت های زیرمجموعه و شرکت های شستا و امکان سنجی استفاده از ظرفیت استانی برای سرمایه گذاری های جدید اعلام کرد و گفت: معتقدیم فضای سرمایه گذاری باید مبتنی بر این باشد. روی مزایا و فرصت ها و در غیر این صورت به نتیجه نمی رسیم.

  حل و فصل پرونده های قضایی از طریق روش های خارج از دادگاه بسیار مفیدتر و ارزان تر است

ابراهیم بازیان افزود: بر این اساس توجه به سند موافقت نامه استان ها در دستور کار قرار گرفته و در این راستا کمیته ای متشکل از 9 هلدینگ شستا ظرفیت استان ها را بررسی و ضمن مذاکره با مسئولان استانی نتیجه کار آنها یک تفاهم نامه بین شستا و استانداران مسلمان است.

وی با بیان اینکه این تفاهم نامه ها سند ارتباط و تعامل است شستا وی افزود: بخشی از این سند مربوط به توسعه فعالیت های موجود، بخشی مربوط به فعالیت های جدید و بخشی نیز مربوط به فعالیت های ویژه ای است که شستا می تواند در استان انجام دهد.

وی به ظرفیت مناسب آذربایجان شرقی برای سرمایه گذاری اشاره کرد و از برنامه های این شرکت برای نوسازی صنایع، تغییر و تحول در مدیریت شرکت های تابعه، افزایش ظرفیت تولید در حوزه صنعت داروسازی و نوسازی و بی خطرسازی نیروگاه تبریز خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید