تفاهم نامه ای بین منطقه آزاد قشم و شرکت گاز هرمزگان منعقد شد

به گزارش خبرگزاری موج از هرمزگان، تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز هرمزگان امروز به امضای افشار فتح الهی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فواد حمزوی مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان رسید.

بر اساس مفاد این تفاهم نامه گازرسانی به فاز 2 شهر قشم از ماه آینده آغاز می شود و تا پایان سال کل شهر قشم از نعمت گاز بهره مند می شود.

شرکت گاز هرمزگان با برنامه ریزی، ارائه محصولات برجسته، اجرای عملیات مکانیکی، آزمایش شبکه و تزریق گاز به شبکه گازرسانی دستگاه تصفیه آب قشم، فرآیند تولید در این بخش با هزینه کمتری همراه باشد.

گازرسانی به شهر صنعتی تولا برای دریافت سوخت ارزان برای صنایع جزیره و کمک به افزایش روند تولید تا دو هفته آینده و گازرسانی به مجتمع های خدماتی روستاهای دفاری، حمیری و کابلی که به نفع روستاهای اطراف خواهد بود. از جمله این خدمات از جمله مفاد دیگر تفاهم نامه مذکور می باشد

پروژه گازرسانی به شهر سوزا، شهرک صنعتی و روستاهای اطراف این شهر نیز تا پایان سال 1402 محقق شد و در گام بعدی و برای بهره مندی تمامی ساکنان جزیره از خدمات اجتماعی، شهرهای لافت، طبل و رامکان و روستاهای اطراف این شهرها در فهرست پروژه های گازرسانی قرار دارند.

با توجه به اجرای خط انتقال 30 اینچ بندرعباس به قشم توسط شرکت گاز هرمزگان، به منظور تسریع در اجرای خط انتقال 30 اینچ از بندرعباس به قشم برای گازرسانی پایدار به صنعت پتروشیمی و نیروگاه ها، این شرکت مطابق برنامه زمانبندی و برنامه کلی نفت و انرژی عمل می کند.

  کسب رتبه اول دقت و صحت از آزمایشگاه آهن و فولاد مبارکه فولاد

بیشتر بخوانید:

قشم، قطب توسعه استارتاپ های کشور

لازم به ذکر است فرآیند خط لوله شبکه گاز تا مرحله نصب هزینه ای برای خانوارها در بر ندارد اما در مرحله دریافت انشعاب، نصب کنتور و خط لوله در داخل منازل بر عهده مصرف کنندگان است.

در این زمینه و برای تسهیل در اقدامات ساکنان، شرکت گاز آماده ارائه توصیه نامه به چند بانک فعال جهت اخذ وام کم بهره به متقاضیان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید