تاریخ شفاهی بهانه ای برای قوی تر کردن جامعه است

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، میرعمادالدین فیاضی نویسنده 18 عنوان کتاب در حوزه حراست در دومین دوره ویژه برنامه ملی «از نوادگان قلم» که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه شهدا دارای جایگاه بسیار بالایی هستند، گفت: ارزش و مقام در نظر همه ما، گفت: فرزندان و خانواده شهید آنها حتی با عکس های فرزندان و پدر و مادرشان در خانه هایشان ارتباط نزدیک دارند و با آنها زندگی می کنند.

فیاضی با بیان اینکه مردم با تصاویر و تمثال شهدا، امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی ارتباط عاطفی برقرار می کنند، گفت: باید صحنه هایی را خلق کنیم. حفاظت مقدس و برای بیان آن لحظات ناب، آن ارتباط عاطفی را به یک مشکل اجتماعی تبدیل کنید و به آن فکر کنید.

میرعمادالدین فیاضی

وی افزود: دفاع مقدس امثال من را تبدیل به بسیجی و انقلابی کرد و به این نتیجه رسید که جنگ می تواند به یک معضل اجتماعی تبدیل شود و مردم را جذب کند.

فیاضی تاریخ شفاهی را بهانه ای برای تقویت جامعه دانست و با بیان اینکه در موضوع تاریخ شفاهی به ویژه ادبیات جنگ و دفاع مقدس باید به جریان اصلی آن که خلق حماسه های ماندگار و هدف از تدوین آن است توجه شود. این کارها برای جلوگیری از فراموشی شجاعت است. وی به تشریح رزمندگان دفاع مقدس و خانواده های آنان پرداخت.

  رقابت های بین المللی کشتی آزاد رده بندی اتحادیه جهانی - تونس پایان کار نمایندگان ایران با کسب 2 مدال طلا و یک مدال برنز

دیدگاهتان را بنویسید