بیانیه پایانی اولین نشست منطقه ای وحدت اسلامی در کردستان

4b61f050 e075 4346 bb54 b190f1b7f6a6 خبر عجیب

شفقنا- اولین نشست منطقه ای وحدت در سنندج با قرائت بیانیه پایانی پایان یافت.

به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی انسجام مذاهب اسلامی، بیانیه پایانی اولین نشست وحدت منطقه ای که در سنندج برگزار شد به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم سبحان الله رب العالمین صلی الله علیه و آله و سلم و رسول الله و اهل بیت پاکان و اصحاب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در کتاب سخت می فرماید: آنان که پیام های خدا را تبلیغ می کنند و آنان که سرد می شوند و جز خدا به کسی دست نمی زنند، سرزمین کردستان، مهد فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی. پایگاهی استوار برای پاسداری از انقلاب اسلامی، بستری برای تحقق تقریب بین پیروان مذاهب اسلامی و خاستگاه احیای امت واحده اسلامی است که همواره این منطقه را نماد وحدت و همدلی قرار داده است.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با عنایت و لطف حضرت بریطعلی و با استعانت از روح بلند حضرت خاتمی مربت، محمد مصطفی (ص)، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی مطابق با اهداف و برنامه های فرهنگی خود با حضور نماینده دفتر فقیه استان کردستان و همکاری سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی و علمی در استان کردستان، ابتکار برگزاری اولین اجلاس منطقه ای وحدت اسلامی با عنوان کردستان؛ نماد تحقق وحدت امت اسلامی و همزیستی اقوام و مذاهب در 8 تیر 1401 است.

در این جلسه علما، ائمه جمعه و جماعات، مدیران و اساتید مدارس علوم دینی، اساتید و اساتید دانشگاه، فعالان فرهنگی شیعه و سنی از استان‌های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شخصیت‌های علمی و فرهنگی از اقلیم کردستان عراق حضور داشتند و ضمن بحث در مورد مسائل مهم جامعه اسلامی بر نکات زیر تاکید کردند: شرکت کنندگان بر این عقیده اند که بزرگترین بحرانی که اکنون جهان اسلام با آن مواجه است، تجزیه، تجزیه کشورهای اسلامی و عدم اعتماد بین دولت ها. برای نفوذ دشمنان اسلام در جوامع اسلامی برای دامن زدن به انواع جنگ ها و درگیری ها، خشونت ها و تروریسم هایی که اکنون جهان اسلام با آن مواجه است، به عنوان بخشی از برنامه از پیش تعیین شده برای تحریف چهره. اسلام ناب و زمینه را برای دخالت بیگانگان در امور فراهم کند. این کار توسط مسلمانان انجام می شود.
پدیده خشن و هولناک تروریسم که گریبان برخی کشورهای اسلامی را گرفته است، ادامه همان تروریسم صهیونیستی و توطئه آمریکاست که هدف نهایی آن اعمال سلطه بر مسلمانان پس از ترسیم مجدد نقشه جهان اسلام و اجرای به اصطلاح است. آن را طرح «آشوب» نامیدند. حاکم شد» و سپس به هدف ایجاد به اصطلاح «خاورمیانه جدید» دست یافت، هرچند این دست های کثیف راضی به نابودی یک یا چند کشور نخواهند بود.

  وزیر کشور پاکستان: در کشته شدن الظواهری از حریم هوایی کشورمان استفاده نشد

مسئله فلسطین در رأس مشکلات امت اسلامی است و از نظر بحران های پیش روی امت اسلامی، مسئله فلسطین در اولویت قرار دارد و در واقع خود رژیم غاصب صهیونیستی عامل اصلی بحران ها در جهان است. جهان اسلام.

به همین دلیل شرکت کنندگان در این اجلاس از دولت ها و ملت های اسلامی می خواهند که تا جایی که می توانند به موضوع مهم فلسطین توجه کنند و اجازه ندهند بحران های کاذب کنونی آنها را از این اولویت مهم منحرف کند.

شرکت کنندگان همچنین از گروه های فلسطینی خواستند تا اختلافات خود را حل کرده و در برابر دشمن مشترک بین خود وحدت ایجاد کنند.

شرکت کنندگان با اشاره به خطرات پیش روی برخی از کشورهای اسلامی به ویژه سوریه، یمن، عراق و افغانستان، خواستار بسیج همه امکانات و تلاش مضاعف برای جلوگیری از تجزیه این کشورها و برقراری صلح و امنیت در منطقه شدند. شرکت کنندگان برانگیختن ناآرامی های مذهبی، فرقه ای و قومی که منجر به تجاوز و توهین به شعائر مقدس و مذهبی مسلمانان می شود را محکوم کردند.

شرکت کنندگان خواستار آن شدند که تصمیمات درون کشورهای اسلامی از سلطه و فشار استکبار و صهیونیسم رها شود و به جای استفاده از این امکانات در دعواهای درونی، از امکانات و فرصت های جهان اسلام برای پیشرفت و توسعه آنها استفاده شود. جنگ ها و نابودی دولت های اسلامی و عقب ماندگی. باید از خون مسلمانان استفاده کرد. شرکت کنندگان همچنین از هدر دادن درآمدهای انرژی و استفاده از آن برای کشتن مسلمانان و نابودی کشورهایشان و دامن زدن به اختلافات فیما و توطئه چین علیه جنبش مقاومت ابراز تاسف کردند.

  مقاوم ترین مادران را در فیلم های ایرانی در آن سال ها چه کسانی به تصویر کشیدند؟

علما، اندیشمندان و نهادهای دینی در جهان اسلام باید از توطئه ها و شورش ها دوری کنند و از شخصیت، جایگاه و هویت خود محافظت کنند.

وی همچنین به مفتیان تشویق و حامی خونریزی، تروریسم و ​​تکفیر هشدار داد و این مفتیان را به تقوای الهی و پرهیز از تعدی به جان، حیثیت و نذر مسلمانان دعوت کرد.

تنها راه مقابله با بحران های کنونی جهان اسلام، ثبات، ثبات فکری، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی است و این امر جز با همکاری کشورهای اسلامی حول محور مقاومت همه جانبه و همه جانبه محقق نمی شود.

مسلمانان به ویژه مسلمانان امروز منطقه باید اهداف بزرگ اسلامی را در نظر بگیرند و تمام امکانات خود را برای رسیدن به این اهداف عالی بسیج کنند و از مشکلات و انحرافات حاشیه ای و ثانویه در فکر و عمل پرهیز کنند که مهمترین این اهداف تشکیلات است. امت واحده اسلامی، اتحاد کشورهای اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

از جمله بحران هایی که گریبانگیر جهان اسلام شد، بحران گمراه کردن توده های مردم از طریق تبلیغات و رسانه هاست. این بحران با رشد شبکه های اجتماعی در فضای مجازی و ماهواره ای تشدید شده است.

در این زمینه، دشمنان امت از تبلیغات رسانه ای برای دامن زدن به درگیری های فرقه ای و قومی میان مسلمانان استفاده می کنند.

بنابراین همکاری کشورهای اسلامی برای ایجاد شبکه های ماهواره ای برای گسترش و ترویج گفتمان وحدت و تقریب و خنثی سازی دروغ های تفرقه افکن ضروری به نظر می رسد.

بر لزوم همکاری موسسات آموزشی و پژوهشی و دانشگاه های ایران و اقلیم کردستان عراق به منظور گسترش و ترویج فرهنگ تقریب و اتحاد و ارائه و معرفی ماهیت واقعی اسلام به عنوان دین مخالف خشونت و خشونت تاکید شد. افراط گرایی

  مرد بزرگ پرسپولیس! | خبرگزاری بین المللی شفقنا

لازم است تمامی گروه ها و تشکل های جامعه مانند احزاب، اتحادیه های کارگری و تشکل های زنان و جوانان در نشر و اشاعه این فرهنگ مشارکت فعال داشته باشند.

همچنین دست اندرکاران مسائل همگرایی نباید به جنبه نظری اکتفا کنند، بلکه باید از طریق اجرای عملی پروژه های همگرایی، موضوع همگرایی را اعمال کنند.

کردستان ایران و عراق همچون گذشته به عنوان دژی مستحکم و نماد قدرت هر دو کشور در برابر توطئه های دشمنان خارجی و نمایندگان داخلی آنها خواهد ایستاد.

شرکت کنندگان از جمهوری اسلامی ایران برای ارائه طرح احیای امت واحده اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی و تلاش در این راستا و همچنین مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای تهیه این طرح تشکر کردند. همایش و تلاش های صورت گرفته برای برگزاری هر چه بهتر آن و همچنین از میزبانی مردم بزرگوار و علمای بزرگ کردستان تشکر و قدردانی می کنند.

منزه است خدایی که پروردگار جهانیان است

دیدگاهتان را بنویسید