برگزاری همایش تخصصی «محرم و فرصت های بی نظیر برای آگاهی بخشی» در قم

WhatsApp Image 2022 07 20 at 12.40.13 PM خبر عجیب

شفقنا- رئیس هیئت مدیره مؤسسه امام هادی(ع) گفت: همایش تخصصی محرم و فرصت های بی نظیر آگاهی از صبح روز یکشنبه دوم مردادماه به مدت دو روز آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی میرلوحی در نشست خبری دومین همایش تحلیل صحت میراث حدیث شیعه اظهار داشت: حدیث اهل بیت یکی از آن دو است. ودیعه های پیامبر (ص). در طول تاریخ حتی در عصر پیامبر اکرم (ص) دو نوع کار با حدیث بوده است; برخورد تحقیرآمیز و تحقیرآمیزی بود. این گروه مخالف نقل حدیث بودند و تا 100 سال پس از پیامبر اکرم (ص) نوشتن حدیث را ممنوع کردند. رویکرد دوم، توجه کامل به حدیث بود که اهل بیت (علیهم السلام) به مجموعه احادیث توجه داشتند و اهل بیت (علیهم السلام) به نگارش احادیث دستور دادند که حاصل آن کتاب هایی است که اکنون در اختیار ماست. .

وی با یادآوری اولین همایش تحلیل وثاقت میراث حدیثی شیعه گفت: دومین همایش یکشنبه دوم مردادماه مصادف با روز مباهله در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه های علمیه سیسترسیان برگزار می شود.

رئیس هیئت مدیره مؤسسه امام هادی (ع) گفت: کتاب «عبادت عاشورا از آغاز تا امروز» با شرح و تفسیر مرحوم آیت الله العظمی گلپایقانی در روز همایش ارائه می شود.

مهدوی مدیر عامل مؤسسه امام هادی(ع) در خصوص جزئیات این همایش گفت: در اولین همایش که با پیام صفی گلپایقانی و وحید خراسانی همراه بود، کتاب «تأیید احادیث شیعه» ارائه شد.

وی ادامه داد: دومین همایش با سخنرانی آیت الله علیدوست و سپس پنل های تخصصی آغاز می شود. آقایان طارمی، محمودی گلپایگانی و محمدکاظم طباطبایی از دیگر سخنرانان این همایش هستند.

  عفو بین‌الملل: فیفا باید ۴۴۰ میلیون دلار غرامت به کارگران جام جهانی قطر بپردازد.

مدیرعامل مؤسسه امام هادی (ع) همچنین گفت: همایش ویژه محرم و فرصت های بی نظیر آگاهی صبح روز یکشنبه 11 مرداد از ساعت 8 صبح آغاز می شود و مبلغان پس از حضور در این دوره به مناسبت دهه محرم به مناطق تبلیغی اعزام می شود.

مهدوی گفت: علوی تهرانی، نجم الدین طبسی، حسینی قمی، نظری منفرد، هاشمی جزی، مهدی دوایی مطالبی در حوزه تبلیغ خواهند داشت.

وی تصریح کرد: روانشناسی و مهارت های خانواده، اعتبار مقاتل در متون اخیر، شبهات و مباحث مربوط به کتاب زیارت عاشورا از سرفصل های این دوره خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید