برگزاری نمایشگاه داستان های تبلیغاتی در گلستان شهدای اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام عبدالرسول احمدیان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری نمایشگاه روایت تبلیغی گفت: این نمایشگاه از مرداد ماه با محوریت نخبگان، مدیران فرهنگی، مذهبی، آموزشی و پژوهشی برگزار می شود. 2 الی 6 8 مرداد در سالن شهدای گلستان

وی گفت: رهبر معظم انقلاب 95 با استناد به آیه 52 سوره فرقان که می فرماید: «ای پیامبر با کافران نافرمانی کن و با آنان بجنگ و به یاری قرآن با آنان بجنگ.» موضوع جهاد را تبیین کرد. به متولیان امور آنها فرهنگ را منتقل می کنند.

این مسئول با بیان اینکه تبیین جهاد، جهاد برای تبیین صحیح روایات صحیح است، افزود: از ابتدای ظهور اسلام، جنگ و جهاد بوده است و در این راستا، جنگ بین سنت ها همواره این بوده است. مشکل اصلی پیش روی اولیای دینی و ائمه وجود دارد.

حجت الاسلام عبدالرسول احمدیان با اشاره به اینکه تبیین جهاد بیان صحیح وقایع و مقاصد دینی است گفت: اصولاً تبیین به معنای روشنگری است و لازمه جهاد این است که با برنامه و علم وارد میدان جهاد شویم. از دشمن، دانش، استراتژی و برنامه درست.

وی با بیان اینکه مبلغان دینی سربازان عرصه تبیین جهاد هستند افزود: اداره تبلیغات اسلامی با توجه به رسالت خود همواره سعی در برنامه ریزی منسجم برای جذب، تربیت و اعزام مبلغ داشته است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان وی با اشاره به شعار کلیدی امسال با عنوان «امید، استقامت و شور دینی» گفت: در این راستا امسال بیش از 800 مبلغ مرد و 200 مبلغ زن خواهیم داشت که در ماه محرم به سراسر کشور مبلّغ اعزام می کنند.

  شهردار کوم روز حمل و نقل را تبریک گفت

حجت الاسلام احمدیان تصریح کرد: مبلغان به اکثر استان های کشور اعزام می شوند اما تمرکز اصلی بر روی استان اصفهان، استان های همجوار و استان های جنوبی کشور است.

وی با بیان اینکه امسال 88 گروه تبلیغی در ماه محرم فعال هستند، افزود: همه ساله در روز 13 مرداد ماه گردهمایی مبلغان با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی و با همکاری سازمان و دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود. امور مساجد، مراکز مذهبی خواهران و برادران و ائمه جمعه در گلستان شهدا خواهیم داشت.

این مسئول با بیان اینکه در فرآیند اعزام، ارزیابی های مختلفی از مبلغ و حوزه تشکیل می شود، گفت: با توجه به اطلس تشکیل شده در اصفهان، اعزام مبلغان بر اساس این اطلس فعالیت ها برنامه ریزی شده است و اعزام مبلغان مبلغان نسبت به گذشته برنامه ریزی و گام های خوبی برداشته اند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: برای محرم امسال 400 منطقه فقیر نشین شناسایی و هدف گذاری شده است و مبلغان را به این مناطق اعزام خواهیم کرد.

احمدیان با اشاره به مسائل و مشکلات فرهنگی در سطح جامعه بیان کرد: حل این مشکلات نسبت به گذشته پیچیده شده است و نمی توانیم با اعزام مبلغ مشکلات فرهنگی را حل کنیم.

این مسئول ارسال پول را یکی از کارکردهای دینی و قدیمی ستاد تبلیغات عنوان کرد و ادامه داد: در اداره تبلیغات اسلامی روش برنامه ریزی حل مسئله را از عملکرد محوری به مسئله محوری تغییر داده ایم.

وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که امروزه نهادها و مراکز فرهنگی دارند رویکرد کارکرد محور است که این گروه ها بر اساس ظرفیت خود اقدامات خاصی را انجام می دهند.

  آغاز سفرهای شهرستانی از هفته آینده / برگزاری جلسات شورای اداری در شهرهای مختلف

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: مشکل ما با جهت گیری عملکردی این است که نتیجه مورد نظر قابل ارزیابی نیست زیرا هدف مورد نظر رسیدن به نتیجه نیست بلکه انجام درست کارها است.

حجت الاسلام احمدیان افزود: بیشتر مجموعه های فرهنگی ما کارکرد محور هستند که هر کدام آمار مطلوبی ارائه می دهند اما نمی توان تخمین زد که قطعا به نتیجه می رسیم یا خیر.

وی در رابطه با اهداف برگزاری نمایشگاه روایت تبلیغ توضیح داد: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه تبلیغ، تبادل تجربیات و استفاده از نظرات نخبگان و هم افزایی نهادهای مذهبی و فرهنگی است تا بتوانیم الگوی جدیدی برای آن ارائه کنیم. فعالیت های فرهنگی و مذهبی در زمینه برنامه ریزی.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: نمایشگاه روایت تبلیغ از دوم تا ششم مردادماه ساعت 9 با حضور استاندار اصفهان در تالار شهدای جدید گلستان افتتاح می شود.

به گزارش موج، در پایان این نشست خبری از پوستر نمایشگاه دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شد.

دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید