باید توسط «سیره رضوی» وارد کتاب های درسی مدرسه شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در سخنانی گفت: درجه وزارت آموزش و پرورش و نقش آن در شکل دادن به عرصه های فکری، آموزشی، علمی و… زیرساخت های اخلاقی نسل آینده کشور دلیل اهمیت این وزارتخانه است.

این سخنان را حجت الاسلام مراوی در دیدار با وزیر بیان کرد تحصیلات وی در معبد مطهر رضوی تصریح کرد: اداره صحیح وزارت آموزش و پرورش با توجه به عظمت و اهمیت آن بسیار حیاتی است و استعدادهای زیادی در مناطق محروم و کم برخوردار کشور وجود دارد و آموزش و پرورش می تواند نقش مهمی در شناسایی و تامین آن داشته باشد. خاک برای کشت آنها .

تولیت آستان قدس رضوی به اهمیت توجه به امام رضا(ع) در کتب درسی اشاره کرد و افزود: سیره امام رضا(ع) در کتاب های درسی مدارس خالی است و در ایران فقط یک امام معصوم وجود دارد اما به جای سیره. شرح حال وجود دارد و تعالیم این امام رئوف در کتب درسی خالی است.

وی همچنین افزود: مطالبی را تهیه کنید که پاسخگو باشد فرهنگ رضوی توجه به سیره و معرفی الگوی اخلاقی، سیره و آموزه های امام رضا (ع) در کتب درسی و برنامه درسی مدارس بسیار مهم است.

حجت الاسلام مراوی تاکید کرد: در میان ائمه عطار (ع) امام رضا (ع) فرصت بیشتری برای تبیین جایگاه امامت و ولایت داشته اند و برای تبیین جایگاه فقیه و تقویت مبانی معارفی و فرهنگی و اسلامی باید به سیره امام رضا (ع) بازگردیم.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: چهارشنبه روز ویژه عبادت امام رضا (ع) است و چه خوب است که در مدارس سراسر کشور مراسم توجه به امام رضا (ع) برگزار شود به عنوان مثال دانش آموزان دقایقی قبل از رفتن به در موکب های صبح صلوات خاصه حضرت رضا علیه السلام را قرائت کنند. این امر می تواند در ایجاد روابط صمیمانه بین بنیانگذاران آینده کشور و امام علی بن موسی الرضا (ع) مؤثر باشد.

  دولت در هفته های آینده لایحه بودجه 1401 را تهیه و تقدیم مجلس می کند

وی یادآور شد: معلمان فرهنگیان نیروی انسانی آینده کشور هستند و معلمان قشر تحصیلکرده جامعه و از جایگاه بسیار بالایی برخوردارند که لازم است در کتب درسی به جایگاه و منزلت والای معلمان توجه شود.

حجت الاسلام والمسلمین ماراوی در پایان خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی آمادگی همکاری با وزارت آموزش و پرورش را دارد و آستان قدس وظیفه خود می داند که در حد توان و توان با وزارت آموزش و پرورش همکاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید