ایران برای دستیابی به اهداف خود از کسی اجازه نمی گیرد

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی در دومین نشست اجلاس یکپارچه مدیران صنعت هسته ای با بیان این مطلب گفت: با تبریک به مناسبت دهه امامت و ولایت، از زحمات همکارانم در سازمان و ستاد تشکر می کنم. اقامه نماز برای تشکیل این جلسه اقدام کردند.

قرار دادن انقلاب اسلامی در جایگاه ویژه

اسلامی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: اکنون یک برهه تاریخی بسیار ارزشمند برای انقلاب اسلامی است، اما از آنجایی که در شرایط کنونی اخبار و گزارش ها عمدتا حول محور مشکلات معیشتی و اقتصادی است، ارزش ها و افتخارات بزرگی حاصل شده است. در زمینه های مختلف از جمله فناوری های هسته ای دست یافته اند، جامعه کمتر به آنها توجه داشته است. انقلاب اسلامی به لطف خداوند و برکت خون شهدا و عنایات مقام معظم رهبری اکنون در موقعیت ممتاز و ویژه ای قرار گرفته است و خوشبختانه طرح های چند لایه و سناریوهای مختلف دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی ایران سقوط کرده و شکست خورده است.

اسلامی در ادامه با اشاره به اقدامات اخیر سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: فعالیت ها و اقدامات این سازمان که بسیار هوشمندانه و دقیق انتخاب شد، کاملا موثر بود و همانطور که مشاهده می شود ادبیات کشورهای غربی تغییر کرده است. از جبهه ایران و به اصطلاح دست بالا. ما آن را داریم و این موضوع دیگر یک شعار نیست، بلکه یک واقعیت است. نتیجه این روند اساساً تعادلی است که کشور به دست آورده و اکنون به سادگی نمی توانند با قدرت ایران در عرصه های مختلف مقابله کنند.

وی تصریح کرد: در بحث هسته ای کشورهای غربی فکر می کردند که با فشار حداکثری می توانند ایران را نابود کنند و به آن هدف برسند. آنها رگباری از اتهامات و اعتراضات را با هدف جلوگیری از پیشرفت داشتند و اکنون اهداف آنها در مسئله هسته ای ایران خنثی شده است. برخورد ایران با دوربین‌های مداربسته باعث شده است که بحث‌ها و سروصداها علیه کشورمان کاملاً متفاوت باشد زیرا دوربین‌های برجام به عنوان ابزاری که فکر می‌کردند برای همیشه در دسترس خواهد بود، از دست آنها خارج شده است.

  حجت الاسلام والمسلمین سید محمد فیض به وطن بازگشت

معاون رئیس جمهور درباره مذاکرات برجام گفت: برجام یک تفاهم اساسی برای رفع ابهامات درباره فعالیت های صنعت هسته ای است که 20 سال است تکرار شده است. آنها خودشان به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و از این توافق خارج شدند و اکنون خط و نشان جمهوری اسلامی ایران را می کشند. لازم به ذکر است که مدارک و مکان های ادعایی قبلاً موجود بوده و مجدداً آنها را با بیان دیگری عرضه می کنند. در برجام این پرونده ها بسته شده است و باز هم طرف مقابل قصد دارد ایران را در موضوع هسته ای در وضعیت بدتری نسبت به سال های گذشته قرار دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: اساساً برای مأموریت های سازمان باید قوی و مقتدرانه حرکت کنیم و برای رسیدن به نتیجه نیاز به برنامه ریزی دقیق داریم. لازم به ذکر است که ظرفیت سازمان برای ایجاد و استفاده از فناوری های نوین بسیار بالاست. بنابراین، عملکرد مانند گذشته پذیرفته نیست; بلکه نیازمند تلاش و خدمات مضاعف هستیم، زیرا هر چه قوی تر عمل کنیم به فضل الهی موانع سریعتر برطرف می شود.

اسلامی گفت: دستاوردهای کنونی به جمهوری اسلامی ایران اقتدار داده و زمینه را فراهم کرده تا بگویند ایران از آمریکا نمی ترسد و پیام روشن این است که جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد خود از هیچکس اجازه نمی گیرد. هدف گذاری کرده و به کسی نیاز ندارد، بلکه تلاش خود را مضاعف می کند تا سهم خود را در این زمینه افزایش دهد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ایران فارغ از رفتار سیاسی، اکنون در بین 20 اقتصاد بزرگ جهان قرار دارد و البته گزارش های بانک جهانی نشان از توانایی و ظرفیت اقتصاد ایران دارد و ایران را در رتبه سیزدهم یا چهاردهم یک اقتصاد جهانی قرار داده است. با توجه به پتانسیل‌هایی که در زمینه‌هایی که وارد شده‌ایم، باید قوی‌تر عمل کنیم و در گسترش فناوری هسته‌ای در زندگی مردم کوتاهی نکنیم.

  در جلسه بررسی شرع به شما تهمت زدند; آیت الله گائنی: افترا مشروع نیست مگر در مواقع اضطراری/ آیت الله علیدوست: امروز با میراث سوزی مدرن روبرو هستیم

هشدار درباره پیامدهای مهاجرت شرکت های دانش بنیان از ایران

وی با اشاره به ادعاها و تحولات اخیر در خصوص مهاجرت نخبگان به مهاجرت شرکت های دانش بنیان، هشدار داد: اعلام شده که اکنون امارات روی این موضوع سرمایه گذاری کرده و به دنبال جذب شرکت های دانش بنیان ایرانی است، این کشورها هستند. مراکز و هسته‌های قدرت به‌نظر رسیده و هدف آنها تولید قدرت با داشته‌های دیگران است. آنها تاکنون مهاجرت نخبگان را در دستور کار خود داشتند و اکنون به دنبال مهاجرت شرکت ها برای خالی کردن کشور از وجود شرکت های دانش بنیان هستند که با توجه به شرایط فعلی این موضوع می تواند جبران ناپذیری داشته باشد. عواقب؛ بنابراین باید در این زمینه توجه ویژه ای شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: دشمنان همچنان مردم ما را ناامید می کنند و باید برای حضور نخبگان و شرکت های دانش بنیان کاری انجام دهیم. ما باید دریای بی پایان کار را فراهم کنیم و باید توجه داشت که منابع مالی چنین برنامه هایی قابل تامین و مطالعه است و سازمان انرژی اتمی می تواند بیش از حد تصور ما منابع مالی ایجاد کند و این مهم باید در یک سازمان

اسلامی بیان کرد: حرکت و برنامه ها در این حوزه باید با سازوکاری متفاوت دنبال شود و باید کند حرکت را مانند اقدامات قبلی فراموش کرد و تحول اساسی در نگاه و رویکردهای مدیریتی و اجرایی ایجاد کرد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف تعیین شده، بحث نیروگاه ها، سامانه های تشعشعی، ساخت شتاب دهنده ها، سامانه های پلاسما و لیزری در دستور کار قرار گیرد و همچنین تغییرات و تحولات اساسی در آن ایجاد شود. تحقیقات موجود است و در این زمینه لازم است واحدها هم افزایی و همکاری بیشتری با پژوهشکده داشته باشند. برنامه های پژوهشی باید نتیجه محور باشد و به استفاده از ظرفیت پژوهشگاه ها توجه بیشتری شود.

  بر اثر واژگونی اتوبوس مسافربری در محور سمیرم - شهرضا 15 نفر مجروح شدند

برنامه ریزی بهتر با تشکیل «معاونت فردا»

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: برای دستیابی به اهداف مورد نظر نیازمند ایجاد «معاون فردا» در این سازمان هستیم تا بتوانیم برنامه ها و فناوری های آینده را ساماندهی کنیم و موضوع بسیار مهم دیگر نیروی انسانی است. و لازم به ذکر است که خوشبختانه این سازمان نیروهای بسیار شایسته ای برای رسیدن به اهداف عالی دارد.

وی افزود: باید به زودی ساختارهای هرمی و سلسله مراتبی که محیط را برای رشد نخبگان محدود می کند کنار بگذاریم و از ساختارهای مدیریتی بهینه برای گسترش استفاده از ظرفیت نیروی انسانی استفاده کنیم.

تمرکز بر توسعه منابع انسانی

وی بیان کرد: نیازمند تحول در رفتار نیروی انسانی هستیم و باید به توسعه دانش و مسائل فرهنگی در خانواده و همکاران توجه ویژه داشته باشیم. بهتر است هر شرکتی یک مشاور فرهنگی حضور داشته باشد تا بتواند در جهت تقویت معنویت و همسویی با اجرای سیاست های سازمان اقدامات فرهنگی انجام دهد.

اسلامی در پایان تصریح کرد: امروز انتظار مردم و مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران از سازمان انرژی اتمی این است که بتواند به سایر سازمان ها و نهادها کمک کند. الگوهای موفق خود را به نمایش بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید