ایجاد کارگاه صنایع دستی برای زندانیان در اردبیل

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محمدرضا شایگی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل در بازدید از کارگاه های آموزشی زندان مرکزی و دیدار با مسئولان زندان اردبیل گفت: در حوزه صنایع دستی مطابق با رونق کسب و کار زندانیان کارگاه های آموزشی با همکاری اداره میراث، گردشگری و صنایع دستی شهرستان و زندان مرکزی اردبیل راه اندازی شد.

وی ادامه داد: این کارگاه های آموزشی در رشته های گوهرتراشی، منبت، گلدوزی، چرم دوزی و برخی رشته های دیگر راه اندازی شده و تلاش و جدیت در جهت توسعه این کارگاه ها معطوف شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی استان اردبیل وی برای صدور گواهینامه آموزشی و پروانه ساخت به شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی قول مساعدت هر دو نهاد را در حد امکان برای شرکت در نمایشگاه ها داد.

ناصری رئیس زندان مرکزی اردبیل در این بازدید ضمن تشکر از اقدامات اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل در خصوص صدور گواهی تحصیلی گفت: باید تلاش کنیم با همکاری متقابل آموزش را در مراکز زندان ها ارائه دهیم. تا جایی که امکان دارد.

وی خواستار اختصاص فضایی برای نمایش صنایع دستی زندانیان و فروش محصولات به این قشر آسیب دیده شد و گفت: این امر می تواند زمینه ورود این افراد به بازار کار و درآمدزایی و کاهش مشکلات معیشتی خانواده هایشان را فراهم کند.

  فولاد مبارکه فعالیت های گسترده ای را برای کاهش مصرف آب با هزینه های گزاف انجام داده است

دیدگاهتان را بنویسید