اگر لبنان حق خود را نگیرد، اسرائیل حق مین گذاری در جایی را ندارد

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه لبنانی الاخبار امروز جزئیات سخنرانی دیروز سید حسن نصرالله در آستانه ماه محرم را منتشر کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: اگر لبنان به حق خود (استخراج منابع نفت و گاز از دریای مدیترانه) نرسد، رژیم صهیونیستی در هیچ نقطه از سرزمین های اشغالی حق استخراج نفت و گاز را نخواهد داشت.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که لبنان خواهان جنگ نیست، اما اگر به آنچه استحقاقش را دارد نرسد، اجازه استخراج منابع زیرزمینی را به رژیم صهیونیستی نخواهد داد.

وی افزود: ما مطمئن نیستیم که وارد جنگ می شویم، ممکن است شاهد هدف قرار دادن یک موضع و واکنش آن باشیم، سوال مربوط به پاسخ رژیم صهیونیستی است که ممکن است شرایط را به سمت جنگ سوق دهد. ، حتی در صورت تسلیم بدون جنگ رژیم صهیونیستی نیز امکان پذیر است (خواسته های لبنان در خصوص تعیین مرزهای دریایی و استخراج منابع زیرزمینی از دریای مدیترانه).

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ممکن است ما را به سمت جنگ سوق دهند یا به سمت آن نرویم، البته ما تمایلی به شروع درگیری جدید نداریم، ما فقط حقوق لبنان را می خواهیم البته در عین حال. سقف مطالبات و خواسته های خود را بالا ببرید رژیم صهیونیستی و آمریکا را به تسلیم می کشیم، باید توجه داشت که وضعیت کنونی لبنان اصلا مساعد نیست و باید چاره ای اندیشید. اگر تصمیم برخی جریانات در لبنان کاپیتولاسیون باشد، هرگز زیر بار آن تصمیم نخواهیم رفت. ما این را قبول نداریم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: با وجود اینکه لبنان در جریان مذاکرات امتیازات عمده ای را داد، اما میانجی آمریکایی تاکنون پاسخ مناسبی برای پاسخگویی به خواسته های لبنان نداده است. امیدواریم بدون شلیک گلوله و موشک، دشمن تسلیم شود و خواسته لبنان را بپذیرد. ما مشتاقانه منتظر تحولات آینده هستیم و برای هر گزینه ای آماده هستیم.

  دادستان پاوه: دو نفر همچنان زیر آوار ساختمان نوسود محبوس هستند

وی با اشاره به تلاش دشمنان مقاومت 1982 برای نابودی حزب الله افزود: آنها نمی خواستند مقاومت وجود داشته باشد زیرا به تهدیدی جدی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شده بود، البته امروز مقاومت تنها تهدیدی برای رژیم صهیونیستی نیست. رژیم صهیونیستی، اما تهدیدی برای کل پروژه آمریکا در منطقه است. دشمن امروز احساس ضعف می کند و خواهان جنگ نیست، زیرا می داند که در جنگ آینده فقط با حزب الله روبرو نیست و می توان تمام محور مقاومت را در مقابل آن قرار داد. جنگی که در نهایت به نابودی رژیم صهیونیستی می انجامد و به همین دلایل جنگ برای آنها خطری پرخطر و بسیار پرهزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید