افزایش 100 درصدی بیماران سرپایی کرونا در مشهد

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدحسن درخشان مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز منتخب کرونا تحت پوشش این دانشگاه در حال حاضر افزایش یافته است. به 1200 نفر در روز رسیده است که در مقایسه با ماه گذشته 100 درصد رشد داشته است.

درخشان همچنین ادامه داد: تعداد مراجعات به مراکز منتخب کرونا نسبت به هفته گذشته 20 درصد افزایش داشته است و در حال حاضر مراجعات خانوادگی به مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی رو به افزایش است و میزان مثبت شدن تست کرونا به طور متوسط ​​55 درصد است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: خطرات انتقال Omicron سویه های 4 و 5 بسیار بیشتر از سویه های 1، 2 و 3 هستند، زیرا در سویه های قبلی هر عفونت 10 نفر را تحت تاثیر قرار داده است، اما در سویه های فعلی این درصد دو برابر شده و به بیش از 20 نفر رسیده است.

وی در ادامه افزود: 41 مرکز دولتی و کلینیک خصوصی منتخب کرونا در شیفت صبح و عصر فعال هستند و برخی از این مراکز و درمانگاه ها نیز در شیفت شب فعال هستند تا در کمترین زمان ممکن به مردم خدمات رسانی کنند.

درخشان بیان کرد: ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا در مشهد و سایر شهرهای خراسان رضوی همه روزه از ساعت 7:30 الی 19:30 فعال بود، اما برخی از این مراکز تا ساعت 22:30 و برخی دیگر تا ساعت 24:00 فعال هستند که نام و آدرس تمامی این مراکز و درمانگاه ها ذکر شده است. در سایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارد.

  بیمه مرکزی در شفافیت حرف اول را می زند

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: انواع واکسن ها به اندازه کافی موجود است و فقط نیاز به مراجعه گسترده و به موقع از سوی مردم داریم و از نظر نوع و تعداد واکسن کم نداریم و مردم می توانند خود را دریافت کنند. واکسن، با مراجعه به نزدیکترین مکان

درخشان خاطرنشان کرد: علاوه بر واکسیناسیون، پوشیدن ماسک، رعایت نکات بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در هیچ تجمعی، تجمعات و تجمعات برای جلوگیری از مشکلات ویروس امیکرون در موج هفتم مورد تاکید است. بحران کرونا آنها نمی ایستند

دیدگاهتان را بنویسید