اسلامی: نباید در گسترش فناوری هسته ای در زندگی مردم کوتاهی کنیم

خبر عجیب

شفقنا- رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با توجه به پتانسیل‌هایی که در حوزه‌هایی که وارد شده‌ایم، باید قوی‌تر عمل کنیم و در گسترش فناوری هسته‌ای به زندگی مردم کوتاهی نکنیم.

به گزارش شفقنا به نقل از سازمان انرژی اتمی، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست مدیران ارشد صنعت هسته ای کشور اظهار داشت: اکنون یک برهه تاریخی بسیار ارزشمند برای انقلاب اسلامی است، اما از آنجایی که در حال حاضر اخبار و گزارش ها عمدتاً معیشت است و مشکلات اقتصادی وجود دارد، ارزش ها و افتخارات بزرگی که در زمینه های مختلف از جمله فناوری هسته ای به دست آورده ایم کمتر در جامعه مورد توجه قرار گرفته است. انقلاب اسلامی با عنایت خداوند متعال و برکت خون شهدا و عنایت مقام معظم رهبری اکنون در موقعیت ممتاز و ویژه ای قرار گرفته است و خوشبختانه طرح های چندلایه و سناریوهای مختلف دشمنان بر علیه انقلاب اسلامی ایران سقوط کرده و شکست خورده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه به اقدامات اخیر سازمان انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: فعالیت ها و اقدامات این سازمان که بسیار هوشمندانه و دقیق انتخاب شد، کاملا موثر بود و همانطور که می بینید ادبیات از کشورهای غربی تغییرات به ایران و به اصطلاح است ما دست بالا را داریم و این سوال دیگر یک شعار نیست، بلکه یک واقعیت است. نتیجه این روند اساساً تعادلی است که کشور به دست آورده و اکنون به سادگی نمی توانند با قدرت ایران در عرصه های مختلف مقابله کنند.

وی تصریح کرد: در بحث هسته ای کشورهای غربی فکر می کردند که با فشار حداکثری می توانند ایران را نابود کنند و به آن هدف برسند. آنها رگباری از اتهامات و اعتراضات را با هدف جلوگیری از پیشرفت داشتند و اکنون اهداف آنها در مسئله هسته ای ایران خنثی شده است. برخورد ایران با دوربین‌های مداربسته باعث شده است که بحث‌ها و سروصداها علیه کشورمان کاملاً متفاوت باشد زیرا دوربین‌های برجام به عنوان ابزاری که فکر می‌کردند برای همیشه در دسترس خواهد بود، از دست آنها خارج شده است.

  فروش مرغ با قیمت جدید از شنبه در گیلان

اسلامی درباره مذاکرات برجام گفت: برجام یک تفاهم اساسی برای رفع ابهامات درباره فعالیت های صنعت هسته ای است که 20 سال است تکرار شده است. آنها خودشان به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و از این توافق خارج شدند و اکنون خط و نشان جمهوری اسلامی ایران را می کشند. لازم به ذکر است که مدارک و مکان های ادعایی قبلاً موجود بوده و مجدداً آنها را با بیان دیگری عرضه می کنند. در برجام این پرونده ها بسته شده است و باز هم طرف مقابل قصد دارد ایران را در موضوع هسته ای در وضعیت بدتری نسبت به سال های گذشته قرار دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: اساساً برای مأموریت های سازمان باید قوی و مقتدرانه حرکت کنیم و برای رسیدن به نتیجه نیاز به برنامه ریزی دقیق داریم. لازم به ذکر است که ظرفیت سازمان برای ایجاد و استفاده از فناوری های نوین بسیار بالاست. بنابراین، عملکرد مانند گذشته پذیرفته نیست; بلکه نیازمند تلاش و خدمات مضاعف هستیم، زیرا هر چه قوی تر عمل کنیم به فضل الهی موانع سریعتر برطرف می شود.

وی گفت: دستاوردهای کنونی به جمهوری اسلامی ایران اقتدار داده و زمینه را فراهم کرده تا بگویند ایران از آمریکا نمی ترسد و پیام روشن این است که جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد خود از کسی اجازه نمی خواهد. هدف گذاری می کند و به کسی نیاز ندارد، بلکه تلاش خود را برای افزایش سهم خود در این زمینه مضاعف می کند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ایران فارغ از رفتار سیاسی، اکنون در بین 20 اقتصاد بزرگ جهان قرار دارد و البته گزارش های بانک جهانی نشان از توانایی و ظرفیت اقتصاد ایران دارد و ایران را در رتبه سیزدهم یا چهاردهم یک اقتصاد جهانی قرار داده است. با توجه به پتانسیل‌هایی که در زمینه‌هایی که وارد شده‌ایم، باید قوی‌تر عمل کنیم و در گسترش فناوری هسته‌ای در زندگی مردم کوتاهی نکنیم.

  درخواست استان یزد: تخلیه فوری خانه‌های تاریخی از سوی خانواده‌ها/ پرهیز از تردد غیرضروری در سطح شهر و معابر

وی با اشاره به ادعاها و تحولات اخیر در خصوص مهاجرت نخبگان به مهاجرت شرکت های دانش بنیان، هشدار داد: اعلام شده که اکنون امارات روی این موضوع سرمایه گذاری کرده و به دنبال جذب شرکت های دانش بنیان ایرانی است، این کشورها هستند. مراکز و هسته‌های قدرت به‌نظر رسیده و هدف آنها تولید قدرت با داشته‌های دیگران است. آنها تاکنون مهاجرت نخبگان را در دستور کار خود داشتند و اکنون به دنبال مهاجرت شرکت ها برای خالی کردن کشور از وجود شرکت های دانش بنیان هستند که با توجه به شرایط فعلی این موضوع می تواند جبران ناپذیری داشته باشد. عواقب؛ بنابراین باید در این زمینه توجه ویژه ای شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: دشمنان همچنان مردم ما را ناامید می کنند و باید برای حضور نخبگان و شرکت های دانش بنیان کاری انجام دهیم. ما باید دریای بی پایان کار را فراهم کنیم و باید توجه داشت که منابع مالی چنین برنامه هایی قابل تامین و مطالعه است و سازمان انرژی اتمی می تواند بیش از حد تصور ما منابع مالی ایجاد کند و این مهم باید در یک سازمان

اسلامی بیان کرد: حرکت و برنامه ها در این حوزه باید با سازوکاری متفاوت دنبال شود و باید کند حرکت را مانند اقدامات قبلی فراموش کرد و تحول اساسی در نگاه و رویکردهای مدیریتی و اجرایی ایجاد کرد.

وی بیان کرد: برای دستیابی به اهداف بیان شده باید بحث نیروگاه ها، سیستم های تشعشعی، شتاب دهنده های ساختمانی، سیستم های میدان پلاسما و لیزر در دستور کار قرار گیرد و همچنین تغییرات اساسی در تحقیقات موجود ایجاد شود و در این زمینه زمینه ساز هم افزایی و همکاری بیشتر واحدهای عملیاتی با پژوهشکده است. برنامه های پژوهشی باید نتیجه محور باشد و به استفاده از ظرفیت پژوهشگاه ها توجه بیشتری شود.

  اساسی این مورد دارای قیمت رسمی است

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: برای دستیابی به اهداف مورد نظر نیازمند ایجاد «معاون فردا» در این سازمان هستیم تا بتوانیم برنامه ها و فناوری های آینده را ساماندهی کنیم و موضوع بسیار مهم دیگر انسان است. منابع، و باید توجه داشت که خوشبختانه این سازمان نیروهای بسیار شایسته ای برای دستیابی به اهداف عالی دارد.

وی افزود: باید به زودی ساختارهای هرمی و سلسله مراتبی که محیط را برای رشد نخبگان محدود می کند کنار بگذاریم و از ساختارهای مدیریتی بهینه برای گسترش استفاده از ظرفیت نیروی انسانی استفاده کنیم.

اسلامی تصریح کرد: نیازمند تحول در رفتار نیروی انسانی هستیم و باید به گسترش دانش و مسائل فرهنگی در خانواده و همکاران توجه ویژه داشته باشیم. بهتر است هر شرکتی یک مشاور فرهنگی حضور داشته باشد تا بتواند در جهت تقویت معنویت و همسویی با اجرای سیاست های سازمان اقدامات فرهنگی انجام دهد.

وی در پایان گفت: امروز مردم و مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران از سازمان انرژی اتمی انتظار دارند که بتواند به سایر سازمان ها و نهادها کمک کند. الگوهای موفق خود را به نمایش بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید